Dospělé různého věku i zálib láká možnost pokračovat ve svých koníčcích i nadále.
 
Pelhřimovský dům dětí a mládeže už třetím rokem otvírá klub Mandragora, kde se mohou zájemci starší osmnácti let účastnit kurzů pletení košíků z pedigu, práce s keramikou či zlepšovat své dovednosti v ovládání počítače.
 
Pavel Sochorek, ředitel domu dětí a mládeže počítá s Mandragorou i nadále. „V letošním roce bychom chtěli nabídku ještě rozšířit a dát možnost lidem, kteří dlouho neřídili, zopakovat si řízení auta na našem dopravním hřišti. Samozřejmě by rozbíjeli naše auto,“ zasmál se ředitel.
 
Jak dále dodal, zájemci o jakýkoli kurz zaplatí hodinu přímo na místě, což umožní všem přijít kdykoliv během roku, když mají zrovna čas.
 
„Kurzy jsou většinou dvakrát do měsíce, i když další dva se dají ještě objednat,“ informoval Pavel Sochorek. Další variantou, jak tvořivě strávit volný čas přímo doma s přáteli, je lektora si objednat.
 
Cena může být i několik stovek, ale jsou do ní zahrnuty náklady za materiál na výrobu, který zákazníci dostanou na místě a na počtu osob nezáleží.
Marcela Langhamerová, která vede tyto kurzy už několik let, ukazuje jak techniku dekupáže, drátování či pletení z pedigu, tak zpracování vlny plstnatěním a nově i ketlování a drátování korálků. „Zájem je veliký, i když nejvíce děláme kurzy přímo pro vychovatelky a učitelky,“ dodala Langhamerová.
 
Co se týká obliby, podle ní zažívá v poslední době svou renesanci dekupáž. Žhavým módním trendem je i vlastní výroba šperků z korálků, která se po novém otevření specializované prodejny stala dostupnější široké veřejnosti.
 
„Myslím si, že časem se stane velkým hitem zpracovávání vlny jako ekologického materiálu,“ doplnila lektorka Langhamerová.