Ta se s dětmi z obou knihoven setkala již potřetí. Hostitelská kamenická knihovna přichystala pro kamarády z Nové Včelnice i Alenu Ježkovou bohatý program.S úderem čtvrté hodiny odpolední se všichni sešli na zámku, kde návštěvu slavnostně přivítal starosta Kamenice Ivan Pfaur.
 
Poté se zámecká zahrada na chvíli změnila v rej pohádkových postaviček. Kamenické děti s knihovnicí Marií Zbudilovou si připravili divadelní představení.
 
„Nastudovali jsme pohádky O loupežníku Rumcajsovi, Kocouru Mikešovi a o Perníkové chaloupce,“ vyjmenovala Marie Zbudilová, než odběhla doladit poslední přípravy před vystoupením.
 
Ze zámecké zahrady se všichni vydali na prohlídku kamenické dětské knihovny.
 
„Jsem ráda, že se spolupráce s kamenickou knihovnou daří. Děti se rychle skamarádily a vždycky se na společná setkání těší,“ usmála se novovčelnická knihovnice Marie Davidová.
 
Nakonec se společnost přesunula na zahradu mateřské školky u autobusového nádraží. Tam si při opékání špekáčků všichni popovídali a také naslouchali autorskému čtení z díla Aleny Ježkové.
 
„Alena je naše kamarádka. Doufám, že zase brzy přijede. Chtěla bych být také spisovatelkou jako ona,“ vyprávěla malá čtenářka Michaela Krejčí. „Děkuji za pěkné odpoledne. Určitě se ještě uvidíme,“ zamávala dětem Alena Ježková.