Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OD SOUSEDŮ: Jízda autem k firmám je bludiště

Jihlava - Polský řidič vystrkuje na kruhovém objezdu vjihlavské průmyslové mezi firmami Kronospan a Bosch hlavu zkabiny a ptá se zrovna přítomného policisty: Kam mám zabočit, abych dojel do Kronospanu?

28.1.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/ Jaroslav Paclík

Modrých značek snázvem velkých firem se motorista vkrajském městě nedočká. Spokojit se musí sobecnými popisy Průmyslová zóna I, II aIII.

Které firmy ale spadají do jaké části? To nikde uvedeno není. Nelze to dohledat ani na internetových stránkách města Jihlavy.

Průmyslová zóna vBedřichově a Pávově nebyla dřív rozdělena na více částí. Toto opatření si vynutil až zákaz vjezdu těžké nákladní dopravy do obydlené části Pávovskéulice.

„Sjezd Průmyslová zóna Ije uKronospanu, sjezd Průmyslová zóna II vede ke kruhovému objezdu a Průmyslová zóna III je lokalita kolem firmy Bosch,“ vyjmenoval Hynek Schimmer zradničního odboru dopravy.

Zástupci velkých jihlavských firem říkají, že takové značení nevyhovuje.

Adresa nestačí

„Zhlediska přijíždějícího řidiče je důležité, jaké informace dostal, případně co má napsané vdokladech kdodávce. Jestliže je uvedena adresa Automotive Lighting Pávov a řidič přijede kceduli Průmyslová zóna I, pak je pro něj tato informace bezcenná,“ poznamenala Dvorská.

„Většina dodavatelů a klientů cestu knám zná. Přesto je pro nás důležité, aby ti, co cestu neznají, ji knám měli co nejsnažší. Značení Průmyslová zóna I, II, III se nám nezdá jako štastné řešení,“ uvedla mluvčí společnosti Bosch Diesel Kateřina Šimonová.

Závod Bosch na Pávově spadá pod Průmyslovou zónu III, další závody Na Dolech a Humpolecká jsou mimo takto označenáúzemí.

Podle Hynka Schimmera se značení podél přivaděče, který je spojnicí průmyslové zóny sdálnicí, měnit nebude. Firmy by měly využít nabídky reklamních agentur a umístit podél cest placené informační tabule.

„VNěmecku je běžné mít na dopravním značení přímo označení velkých závodů, aby hlavně řidiči kamionů zbytečně nezajížděli do centra měst,“ dodala Kateřina Šimonová.

„Přibližně před rokem jsme také žádali oto, aby byly směrovky na průmyslové zóny vcizích jazycích. Nicméně naše prosby nebyly vyslyšeny,“ připojil další pohled zástupce Kronospanu MichalDiviš.

Firma Automotive Lighting se například hodlá kvůli směrovkám obrátit na dopravní inspektorát.

Autor: Jaroslav Paclík

28.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení