Křemešnická pouť může začít. Atrakce, kterých letos bude kromě četných cukrovinkových stánků nejméně patnáct, již jsou na svém místě. Kolotočáři, kteří strávili sestavováním všemožných konstrukcí na louce u Sázavy poslední tři dny, přivezli i novinku, dráhu Dragon.

Točit se začne naplno v pátek. Křemešnická pouť s tisíciletou tradicí patří mezi nejvýznamnější církevní i společenské události svého druhu na Pelhřimovsku.

Tato pouť se každoročně slaví první neděli po Svatodušních svátcích. Na Křemešník například odedávna chodili nejen věřící ze všech okolních obcí i z blízkého Pelhřimova, ale putovaly sem desítky procesí až z 30 kilometrů vzdálené Jihlavy.

Doprava na Křemešnické mše

Doprava na Křemešník je zajištěna společností ICOM transport v neděli v 8.00 hodin (první mše) a v 9.00 hodin (druhá mše) - odjezd je vždy z autobusového nádraží v Pelhřimově. Odjezd z Křemešníku zpět do Pelhřimova je plánován na 12.30 hodin. Dopravu objednali věřící Římskokatolické církve. Další případní zájemci jsou z jejich strany samozřejmě vítáni.

Plánované mše v kostele Nejsvětější Trojice na Křemešníku

Sobota 17. května v 17 hodin

Neděle 18. května v 8.30 hodin a v 10.30 hodin