Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prioritou Nové Cerekve je stále vytápění biomasou

NOVÁ CEREKEV - Dokončení kotelny na biomasu, to je v současné době prioritou zastupitelů v Nové Cerekvi. Kotelna je v provozu již od roku 2002, ovšem stále existují části, které na ni napojeny nejsou.

21.11.2007
SDÍLEJ:

Kotelna na biomasu v Nové CerekviFoto: Archiv Deníku

„Jedná se asi o jednu třetinu odběrových míst, kde topí pevnými palivy,“ upřesnila starostka městyse Adriana Kottová.

Šetří životní prostředí

„Zatím připojeni nejsme, ale jakmile k nám přivedou teplovod, připojíme se. Vidím v tom budoucnost topení. Je znát oblast, kde jsou domácnosti vytápěny přes kotelnu, tam je mnohem čistší vzduch. V částech, kde připojení zatím neexistuje, je v zimních měsících takřka nedýchatelno,“ řekl jeden z obyvatel části městečka, kam trubky zatím nevedou, Jindřich Pětík.
 
I obyvatelé těchto částí se v průběhu dvou příštích let dočkají.
 
„Máme zažádáno o dotaci na Fondu životního prostředí, a pokud bude schválena, už v příštím roce začneme se samotnými pracemi. Do dvou let máme v plánu dokončit rozvody ve všech částech,“ uvedla starostka Adriana Kottová.
 
Peníze z Fondu životního prostředí a částečně i z městské pokladny budou však použity mimo jiné také na dokoupení a instalaci druhého kotle. Ten bude sloužit jako jakási pojistka pro případ, že by stávající kotel měl výpadek.

Druhý kotel jako pojistka

S podobným problémem se v Nové Cerekevi setkali v loňském roce. Kotel měl poruchu, a protože je kotelna osazena pouze jedním, zůstali lidé zhruba dva dny bez tepla.
 
„Po instalování druhého kotle už se toto stát nemůže, protože to bude jakýsi záložní zdroj a zároveň bude sloužit pro přitápění v měsících, kdy odběr tepla stoupne. V přechodném období, kdy odběr není tak velký, bude v provozu pouze menší kotel,“ popsal Karel Bezděk, technik městyse.
 
Náklady na dokončení rozvodů tepla překročí částku čtyřiceti pěti milionů korun, přičemž zátěž pro městskou pokladnu bude zhruba desetimilionová.
Tato investice se ovšem podle zastupitelů i podle místních obyvatel vyplatí.
 
„Připojení ke kotelně mi absolutně vyhovuje. Pracuji dlouho do večera, a když přijdu domů, mám teplo. Kromě toho je tu o poznání čistší vzduch,“ řekla Květa Zemanová z Nové Cerekve.
21.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Libkovanka vsadila už při svém vzniku před deseti lety na zelenou.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení