Knihovnice Marie Zbudilová pro ně připravuje pestrý program. „Zapojujeme se do celostátních akcí jako Týden knihoven a Noc s Andersenem. Kromě toho se snažím pro děti vymýšlet různé vědomostní kvízy a soutěže v kreslení,“ vysvětlila Zbudilová.

Žáci základní školy chodí často do knihovny i na besedy o spisovatelích, které připravuje sama Marie Zbudilová.

„Navázali jsme přátelství s knihovnou v Nové Včelnici. A všichni společně ještě se spisovatelkou Alenou Ježkovou párkrát do roka podnikáme výlety.

Děti z obou knihoven se na sebe vždycky moc těší,“ pokračovala knihovnice. Kameničtí mladí čtenáři sympatie ke knihovně vyjádřili v celostátní anketě Kamarádka knihovna. Vloni své dětské oddělení vyšvihli dokonce na čtvrté místo. „Děti v anketě hodnotí například spokojenost s prostředím, knižním fondem i paní knihovnicí,“ popsala Zbudilová.

„V knihovně se mi moc líbí. Chodím sem po škole skoro každý den. Půjčím si knížky, zahraju si s kamarády hry na počítači a také si občas zasoutěžím. Nejradši mám kvízy o spisovatelích. A paní Zbudilová je fajn. Snažím se ji moc nezlobit,“ rozpovídal se Jakub Šafařík, jeden z pravidelných návštěvníků.
„To, že se tady dětem líbí, je pro mě největší odměnou,“ usmála se Marie Zbudilová. Ta za činnost v knihovně získala i ocenění od starosty města.

Nela Kyselová