Byla mezi nimi i Eva Klimková, klientka Diagnostického ústavu sociální péče v Černovicích. Ta závodila v kategorii plavání a byla úspěšná hned dvakrát.
První medaili získala v závodě na padesát metrů prsa, a to rovnou zlatou. Podruhé se na stupních vítězů umístila v závodě na padesát metrů volný způsob.
Tam vybojovala medaili stříbrnou. Zaznamenala tak obrovský úspěch ve své kategorii, který je zvláště u handicapovaného člověka velmi významnou
událostí.
„Na Evu jsme moc pyšní. Stala se skvělou reprezentantkou nejen České republiky, ale i kraje Vysočina a našeho zařízení,“ pochválil ředitel ústavu František Vránek. „Nejen Eva, ale celý ústav tím žije. Všichni z toho máme velikou radost,“ dodal Vránek.
Eva je členkou sportovního klubu, jehož trenérka Simona Randlová ji připravuje již čtvrtý rok. „Eva je velice nadaná a hlavně všestranná sportovkyně. Kromě plavání, ve kterém opravdu vyniká, ji baví téměř vše. Od fotbalu přes běh až po lyžování,“ prozradila Randlová.

Dárek k narozeninám

Přestože má sportovní klub dvanáct nadějných plavců, Eva se jako jediná probojovala až na olympiádu. „Trénujeme tak dvakrát týdně a úsilí se vyplatilo.
Mezi třemi sty plavci z celého světa se Eva dokázala prosadit, z čehož mám samozřejmě obrovskou radost,“ řekla trenérka.
Největší radost z tohoto úspěchu má však samotná Eva, která si obě medalile symbolicky darovala ke svým 26. narozeninám. Kromě nich si přivezla i spoustu krásných zážitků. „Moc se mi tam líbilo, nejen samotné závody, ale i možnost navštívit historické památky a zajímavosti ve městě a v okolí. Takový úspěch jsem opravdu nečekala, a o to jsem byla štastnější,“ nadšeně vzpomínala Eva Klimková.