„V těchto dnech začaly práce na půdní přístavbě v nové školní budově. Tím se vyřeší chybějící prostory. Prvňáčci se tak od příštího školního roku budou učit ve zbrusu nových třídách. Své místo v dostavbě najde i školní družina a sborovna,“ sdělil Vladimír Dobal, ředitel Základní školy v Kamenici nad Lipou.

Stávající jídelna v přízemí školičky je malá a již zcela nevyhovuje potřebám školy. V budově kromě jídelny sídlí ještě první třídy a školní družina. Před samotnou renovací stravovny se proto musí vybudovat náhradní zázemí pro žáky z prvního patra školičky.

Část nákladů uhradí dotace

Náklady na vybudování přístavby se vyšplhají k částce šesti milionů korun.

„Získali jsme pětimilionovou dotaci od ministerstva financí. Zbytek zaplatíme z městského rozpočtu,“ přiblížil financování dostavby kamenický starosta Ivan Pfaur.

Přístavba by měla být dokončena v lednu. Přerušení vyučování kvůli stavebním pracím podle ředitele Dobala nehrozí.

„Samozřejmě, že přestavba výuku částečně omezí. Několik tříd z horního patra nové budovy budeme muset na čas přestěhovat do odborných učeben,“ vysvětlil Vladimír Dobal.

Druhá etapa, kterou je samotná rekonstrukce stravovny, by měla odstartovat v červnu příštího roku. V přízemí školičky bude pouze kuchyně. Jídelna se přesune do prvního patra.

Náklady na rozšíření stravovny dosáhnou přibližně dvanácti milionů korun. Část financování opět pokryjí granty a městský rozpočet.

Jídlo dovezou

Vyřešit se musí také náhradní stravování v měsíci červnu pro žáky a zaměstnance školy. „Podle všeho zajistíme dovoz obědů odjinud. Po poradě s hygienou je pak budeme vydávat v provizorních podmínkách,“ nastínil řešení ředitel Vladimír Dobal.

„Na novou jídelnu se už těším. Doufám, že bude větší a nebudou se tam dělat tak velké fronty, jako jsou teď,“ usmála se na závěr žákyně sedmé třídy Martina Zedníčková.