„Zastupitelé schválili (na říjnovém zasedání – pozn. redakce) záměr přijetí úvěru v limitu do 400 milionů korun. Tehdy to bylo zdůvodňováno tak, že 200 milionů bude využito na projekty spolufinancované z fondů Evropské unie, a dalších 200 milionů připadne na rekonstrukci zimního stadionu,“ popsal situaci náměstek primátora Radek Vovsík.

Jihlavští politici ovšem dosud nerozhodli, jakou cestou rekonstrukce arény hokejové Dukly se město vydá. Proto bude půjčka nižší. Suma nepřesáhne 200 milionů korun.

„Celou situaci jsme analyzovali a do zadání výběrového řízení jsme dali tento limit. Úvěr bude sloužit na dofinancování evropských projektů,“ dodal Vovsík.
Příkladem evropského projektu je v Jihlavě například výstavba planetária v zoologické zahradě, odbahnění rybníků nebo vybudování parku Gustava Mahlera v Benešově ulici.

Rekonstrukce zimního stadionu by podle náměstka Vovsíka měla začít v roce 2009, město si na ni pravděpodobně vezme jiný úvěr. Jako nejpravděpodobnější varianta rekonstrukce arény se jeví projekt za 339 milionů korun bez daně z přidané hodnoty.