„Dokončujeme cyklostezku směrem na Polní Dvůr, kde se začne v nejbližších dnech stavět lávka přes řeku Bělou. Celé to musí být hotové do konce listopadu,“ dotkl se pelhřimovský starosta Leopold Bambula počinku celkem za šest milionů korun a připomněl i dva nejvýznamnější záměry – domov důchodců a novou kuželnu.

Jejich dokončení se přehoupne do příštího roku. „U kuželny nás ještě čeká výběrové řízení na technologie,“ dodal Bambula na adresu akce za 24 milionů korun.

V Humpolci mají téměř splněno. Okna za 2,7 milionu korun pro ZŠ Hálkova jsou na svém místě, i chlazení za další dva miliony na zimním stadionu již pracuje na plný výkon.

 

Humpolec splnil

„Ještě potřebujeme dokončit chodník v Okružní ulici a poupravit parčík u rybníka Cihelna. Všechny zásadní věci ale již máme hotové,“ pronesl spokojeně místostarosta Roman Brzoň.

To Černovičtí ještě leccos utratí. „Do konce roku nám v rozpočtu zbývá ještě jedenáct milionů. Peníze použijeme na dokončení výměny oken ve škole, opravu cest a částečně na rekonstrukci kanalizace v Benešově,“ řekl starosta Černovic Ladislav Novotný.

Na lepší silnice pamatují také v Žirovnici. „Náklady na opravu vozovek se pohybují do 150 tisíc korun. Stejnou částku máme vyčleněnou na opravu hřbitova. Tam plánujeme opravit chodníky a vysadit stromy,“ řekl starosta Žirovnice František Plešák.