Na zakončení sezóny přijelo mnoho příznivců a milovníků koní. „Jsou zde koňáci nejen z Pelhřimovska, ale i Dačicka, Táborska či Telčska,“ podotknul hlavní organizátor a pokračovatel prosečské koňské tradice Zdeněk Hrnčíř a dodal, že jízda se zde koná od roku 1975 a jen s několika přestávkami je akcí pravidelnou.
 
Na koňský hřbet vyskočili lidé různých věkových skupin. Od nejmladších, po nejstarší. Na polích a loukách bylo vidět vedle pětiletého děvčátka, které bravůrně na svém ponny zdolávalo jednu překážku za druhou i mladé slečny či staré a větrem ošlehané koňáky.
 
Program se dělil na tři části, v té první se jednotliví jezdci se svými čtyřnohými kamarády představili na několika překážkách a ukázali co umí.
Ve druhé části se na louce pod Sluneční pasekou jel parkur a navíc jednotliví jezdci zdolávali jednu z nejtěžších překážek.
 
„Tou je každoročně skok do rybníka, při kterém mnohdy jezdci skončí ve studené vodě,“ řekl jeden z organizátorů Karel Dvořák a podotknul, že na letošní setkání přijelo něco přes sedmdesát koní, což bylo milé překvapení. Třetí částí byl soud hříšníků, kteří se jakýmkoliv způsobem provinili v průběhu dne.
 
Podívaná to byla vskutku rozmanitá a pestrá, při které se návštěvníci vůbec neměli čas nudit. Zábava a slavnostní zakončení sezóny ovšem neskončilo na Sluneční pasece. Večer a vlastně dlouho do rána se pak hodnotila akce ve Strměchách na country zábavě.