Kvůli pokračující rekonstrukci komunikací a vodovodní a kanalizační sítě přibyla k uzavřené Březinově ulici ještě uzavírka náměstí T. G. Masaryka. Stavební práce navíc značně zkomplikovaly parkování u městského úřadu.

„Dnes už jsem musel třikrát přeparkovat. Navíc je všude plno bláta a prachu, ale udělat se to musí,“ podotkl zaměstnanec úřadu Miroslav Václavík.

Zákaz vjezdu neplatí pro všechny

Podobný názor má i většina tamních obyvatel. „Nedá se nic dělat. Jsme sice značně omezeni, ale musíme to vydržet. Naštěstí tudy jde procházet pěšky, když už to nejde autem,“ uvedla Jaroslava Kučerová.

Některé řidiče ale ani značka zákaz vjezdu neodradí. Jen během půl hodiny projely kompletně uzavřenou Březinovu ulicí tři automobily.

„Někdy je tu provoz jako na dálnici. Někteří řidiči nám dokonce nadávají nebo troubí,“ poznamenal Petr Kříž, zaměstnanec stavební firmy, který na práce dohlíží.

Jak dodal, mnoho místních obyvatel se tudy potřebuje dostat ke svým domům a uzavřený úsek se jim nechce složitě objíždět.

O tomto problému ví i starosta Horní Cerekve Jaroslav Andrle, podle kterého je takové porušování předpisů čistě v kompetenci policie.

„Policisté z Počátek sem občas jezdí. Podle mého názoru by se to do určité míry dalo tolerovat,“ řekl starosta s tím, že když už někdo do zákazu vjede, musí počítat s tím, že projíždí staveništěm.

„Každý si to musí rozmyslet, může se mu totiž stát, že bude dlouho čekat. Žádný bagr, který tam pracuje, mu totiž neuhne,“ dodal Andrle. Řidiči musejí s omezením počítat až do 9. června, kdy se pro ně tento úsek znovu otevře.

Další uzavírka na sebe ale nenechá dlouho čekat. Část strojů se už v tomto týdnu přesune do Tyršovy ulice vedoucí směrem od Pelhřimova.