„Mladí lidé ze zahraničí k nám přijíždí většinou na rok. Letos by měli dorazit hned tři. Vedle Kamila tu už brzy bude ještě dívka z Řecka,“ uvedla projektová manažerka Hodiny H Eva Havlíčková. Kamil vede pravidelné kluby, například šachový nebo kouzelnický.

Stejně tak připravuje s mladými lidmi i hudební večery v čajovně, výtvarné workshopy a kurz turecké kuchyně pro širokou veřejnost.

„V rámci tanečního kurzu vede výuku tureckých lidových tanců a přivezl s sebou svůj hudební nástroj, na který může učit hrát,“ doplnila Havlíčková. Kamil Kum zůstane v Pelhřimově jeden rok. Náplní jeho služby je práce s dětmi a mládeží a poznávání české kultury.

Chce poznat zemi i český jazyk

Díky němu se zase mladí lidé a veřejnost mohou přiučit něco o turecké kultuře a jejích zvláštnostech.

„Když jsem se měl rozhodnout, jakou zemi si na Evropskou dobrovolnou službu vyberu, volil jsem Českou republiku, protože jsem ji chtěl poznat a naučit se dobře česky,“ řekl dobrovolník z Turecka Kamil Kum.

Podle něj je důležité nejen děti něco naučit, ale snažit se i o porozumění mezi národy. „Určitě je v našich kulturách mnoho rozdílného, ale také je v nich něco, co je velmi podobné,“ dodal Kum.