Ty se mnohdy snaží skloubit vlastní kariéru s mateřstvím a v důsledku toho se stále častěji uchylují k paním na hlídání.

„V práci na vás koukají špatně, když máte malé dítě. Z toho důvodu sháním někoho, kdo by mi tříletého syna pohlídal,“ povzdychla si mladá maminka Soňa Kuthanová, která se své práce vzdát nehodlá.

Jak dále prozradila, sehnat zkušenou paní na hlídání je obtížné. „Zatím mi volaly jen samé studentky, ale těm bych své dítě nesvěřila,“ vysvětlila Kuthanová s tím, že chlapce potřebuje hlídat až do doby, než bude samostatný.

Ne vždy však dlouhodobé hlídání dítěti prospěje. Jak Deníku sdělil Zdeněk Martínek z pedagogicko-psychologického centra v Pelhřimově, opatrování dítěte je dobré jen do okamžiku, než cizí osoba přebere roli rodiče na sebe.

„V takovém případě se jedná o zásah do rodiny a může dojít až ke zmatení výchovy dítěte,“ vysvětlil Martínek s tím, že nic takového nehrozí v případě, že je dítě hlídané jen občas.

Proti tomu je však podle maminek snadná obrana. „Podle mého názoru je důležité s paní na hlídání vše ujasnit hned na začátku,“ domnívá se Soňa Kuthanová.