Na mokrých kostkách sedm družstev předvedlo svůj um a zúročilo umění, které musí v praxi využívat při skutečných dopravních nehodách, kdy je vozidlo zdemolované a ve je voze zraněná osoba.
 
„Jednotlivé skupiny, které čítají po čtyřech profesionálních hasičích, mají na vyproštění osoby limit patnácti minut. V tomto časovém horizontu musí osobě ve voze poskytnout první pomoc a následně ji jakýmkoliv způsobem vyprostit z vozu ven. Potom ji položit na nosítka a uvést do stabilizované polohy,“ řekla Denisa Vrbová, tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina.
 
Do soutěže bylo zapojeno sedm družstev. Pět z jednotlivých okresů kraje Vysočina, jedno z Blanska (HZS Jihomoravského kraje) a družstvo hasičů z Třeboně (HZS Jihočeského kraje).
 
Vavříny si nakonec z Kamenice nad Lipou odvezli hasiči z Ledče nad Sázavou. Druzí skončili profesionálové ze Žďáru nad Sázavou a třetí byla jednotka z Třebíče.
 
Domácím se nedařilo, a tak čtyři hasiči ze směny C pelhřimovského sboru skončili kvůli horší technice vyprošťování na čtvrtém místě.