Objednávky na Harryho Pottera a Relikvii smrti už předem přijímá i většina knihkupectví v okrese, přestože knížka se začne prodávat až třicátého prvního ledna o půlnoci. Podle knihkupců se seznamy rezervací rychle plní.

 

Velký zájem

„Za dobu, co objednávky nabízíme, si k nám posledního Pottera přišlo zamluvit okolo sedmdesáti čtenářů,“ přikývl pelhřimovský knihkupec Jaromír Vytopil.
„O Relikvii smrti je samozřejmě mnohem větší zájem než o předchozí knihy,“ sdělil Karel Kratochvíl z humpoleckého knihkupectví Jana Zábrany.

Své fanoušky má brýlatý čaroděj také na Pacovsku.

„Nejvíce si lidé knihu objednávali před Vánoci. Teď chodí také, ale už méně,“ prozradila i Marie Orlando z knihkupectví a keramické dílny U Hrušky v Pacově.

„Těším se, až si poslední knihu o Harrym Potterovi budu moci konečně přečíst. Jistě, že jsem si ji už také rezervovala,” vyprávěla nadšeně jedna ze čtenářek Gabriela Součková z Dobré Vody pod Jalovým vrchem.

Knihkupci v kostýmech

Pottermánii se tak koncem tohoto měsíce nevyhne ani Pelhřimovsko. Knihkupci však většinou žádný speciální program k vydání poslední knihy o Harrym Potterovi nechystají.

Výjimkou je ale Vytopilovo knihkupectví v Pelhřimově, kde se příznivci čarodějnického učně rozhodně nudit nebudou. „Třicátého prvního ledna otevřeme přesně s odbitím půlnoci. Po celý den budeme prodávat převlečeni do kostýmů postav z potterovských příběhů,“ uzavřel Jaromír Vytopil.