Nejenže postavili hokejový stánek za desítky milionů korun hned dvakrát a právě se chystají soudit o náhradu škody za její tehdejší zřícení, zdaleka bezplatný nezůstává ani samotný provoz.

Pracovníci specializované firmy tam zrovna dokončují výměnu chladicího zařízení. „Tahle oprava se prostě nedala déle odkládat. Byli jsme rádi, že jsme zdárně dokončili předchozí sezonu,“ uvedl za hokejisty František Šerák s tím, že zatímco hala ještě voní novotou, ve strojovně se s ničím výrazněji nehýbalo ještě od časů přichlazovaného otevřeného kluziště.

O humpoleckou hokejovou halu, stejně jako o koupaliště Žabák se od letoška stará společnost Zimní stadion. Ta však na základě dohody platí ze svého pouze drobné opravy v řádu tisíců korun, hrazení závažnějších úkonů zůstává na majiteli sportovišť. Tím je město.

Snížit ztrátovost

Z jeho kasy tedy ubyly další dva miliony korun. „Tento krok jsme ale stejně museli provést. Jednak kvůli téměř havarijnímu stavu starých chladírenských věží, jednak kvůli hlukovým normám,“ upozornil starosta Jiří Kučera na rodící se ulici hned za sportovištěm. Zároveň vyjádřil naději, že nyní se již žádné větší opravy hned tak nevyvrbí.

Radní si navíc slibují hodně právě od spolupráce se současným nájemcem stadionu. „Zařízení tohoto typu se obyčejně dotují. Věříme, že soukromý nájemce dokáže provoz haly ekonomicky zhodnotit či přinejmenším snížit ztrátovost na minimum,“ dodal Kučera.

Sportovci mají se zimákem poměrně smělé plány. Po vzoru Pelhřimova a dalších hokejových měst uvažují do budoucna i o letním provozu. Pomocí soustředění hostujících klubů a dalších sportovních akcí si chtějí přivydělat na sezonu.

„Pro tyto účely ale potřebujeme více šaten. Je jich zoufale málo. Uvidíme, zda se podaří návrh prosadit,“ doplnil jednatel společnosti Zimní stadion Jiří Hynek.