„Tenisová hala nám schází opravdu citelně. Proto jsme se snažili společně s představiteli radnice najít co možná nejrychlejší a přitom rozumné řešení,“ uvedl za tenisový oddíl Stanislav Bernard. Jak se později ukázalo, řešení stojí pár stovek metrů od radnice, v Hradské ulici.

 
Je jím původně basketbalová hala, v níž se ale ve skutečnosti nehrála košíková ani jedenkrát. Sál dodnes slouží jako velkosklad knih. „Přišlo nám škoda, aby tak příhodná budova vlastně ležela ladem. Podařilo se nám domluvit s firmou na ukončení nájmu a od května mohou začít úpravy,“ řekl starosta Jiří Kučera.

Spartánské podmínky sužovaly členy více než stoletého tenisového oddílu dlouho. Na halu se nejvíce těší trenéři mladých talentů.

„Zájemců o tento sport je dost, jenže s nimi prakticky nemáme přes zimu kde trénovat. Chodíme sice do sokolovny, každé dítě se tam ale dostane nejvýše jednou týdně, což nestačí. Proto se každou chvíli stává, že rodiče raději přehlásí potomka tam, kde halu mají,“ vysvětlil humpolecký trenér Miroslav Chyba.

V humpolecké tenisové hale si přijdou na své nejenom vyznavači bílého sportu. Počítá se tam i se dvěma kurty na squash, menší posilovnou a se společenskou místností s barem.
 
„Vzhledem k velkoryse pojatému zázemí haly zbývá místo ještě pro dosud neurčenou službu, která k podobným víceúčelovým sportovištím patří. Nápadů se najde více, na konkrétní rozhodnutí je ale ještě čas,“ upozornil Bernard.

Jeden musí stačit

Tenisový kurt se tam však vejde pouze jeden. „Z našeho pohledu by samozřejmě byly ideální dva dvorce, jak tomu ostatně bývá jinde. I tak toho ale stihneme s dětmi natrénovat čtyřikrát tolik, co nyní,“ poznamenal Chyba. Ten se už nyní společně s kolegy stará o šedesátku dětí, přesto si od příhodnějších podmínek slibuje další příliv tenisových benjamínků.

Humpolečtí zaplatí zlomek sumy, kterou by stálo pořízení tenisové haly „na zeleném“. Úprava stávající budovy včetně vybavení sportoviště, zejména pak odpovídajícím osvětlením a speciálním kobercovým povrchem, přijde na sedm milionů korun.
 
Čtyři miliony sehnal ze státního rozpočtu poslanec Milan Šmíd, další tři miliony se vykutálí z městské kasy. Tenisová hala by se poprvé měla otevřít veřejnosti v podzimních měsících. „Rozhodně to musíme stihnout do konce roku. Jinak by nám propadly peníze získané od státu,“ připomněl starosta Kučera.