Rozsáhlá rekonstrukce v okolí hornocerekevského náměstí už totiž přinesla konkrétní výsledky. Nejen opravený úsek, ale i sedm nových parkovacích míst.

„Silnice se po rekonstrukci rozšířila a zbyl prostor pro parkování, se kterým bylo počítáno i v projektu. Je to jakýsi odstavný pruh,“ vysvětlil hornocerekvický starosta Jaroslav Andrle.

K lékaři autem

Jak dodal, právě tento úsek ještě čeká na závěrečnou vrchní vrstvu, a poté budou místa na parkování vymezena i barevně.

„To by se mělo stihnout souběžně se zprovozněním úseku v ulici Tyršova. Tedy zhruba do konce tohoto měsíce. Současně vzniknou ještě čtyři místa pro parkování přímo před zdravotním střediskem,“ dodal Andrle. Ta sice původně projektována nebyla, ale podle starosty částečně vyřeší možnost zajet vozem přímo k budově, což je výhoda především pro starší lidi.

Těžká technika ovšem z městských ulic zatím nezmizí. Na plynulý provoz ve městě a na plnohodnotné využívání nového parkování si budou muset obyvatelé chvíli počkat.

Do konce července je provoz omezen směrem od Pelhřimova, přičemž objízdná trasa vede přes spodní část náměstí T. G. Masaryka. V další fázi oprav se pro automobily uzavře ulice Havlíčkova, a to od hotelu Rustikal až po náměstí.

Rozsáhlá akce, která si vyžádá investice přesahující třicet milionů, bude komplikovat dopravu ještě minimálně dva měsíce.