Pelhřimovští radní navrhli při Dni s Deníkem jako řešení nedobré situace mezi pelhřimovskými paneláky výstavbu dalšího parkovacího domu. Ten by mohl stát v Táborské ulici hned vedle dvoupodlažního garážového stání.

Co garážové stání, to dvě stě tisíc korun

Prozatím se uvažuje o padesáti až šedesáti parkovacích jednotkách. Firma však začne stavět pouze za předpokladu, že bude mít uzavřených alespoň čtyřicet procent smluv,“ uvedl pelhřimovský místostarosta Tomáš Dufek.

Zájemce o kryté místo si musí připravit 200 tisíc korun a počítat s tím, že parkovací dům vzhledem k ještě nezahájenému zjišťovacímu období v podání odborné firmy hned tak stát nebude.

O mnoho lépe na tom nejsou ani „pojízdní“ obyvatelé největšího humpoleckého sídliště. Jejich nářky na neutěšenou situaci s parkováním v ulici Na Rybníčku probrali členové dopravní komise. „Záměr zjednosměrnění této ulice jako přechodné řešení nakonec neprošel. Prakticky by nijak nepomohl zlepšení průjezdu hasičských vozů či sanitek v případě nějakého maléru. Přiklonili jsme se k variantě celkové revitalizace sídliště,“ vysvětlil humpolecký starosta Jiří Kučera.

Letos studie, za rok možná projekt

Úpravu kultury bydlení a souběžně i parkování však nelze čekat ze dne na den. Humpolečtí se v nejlepším případě dočkají ne dříve než za dva roky.

„Letos ve druhém pololetí necháme zadat studii revitalizace. V příštím roce bychom mohli stihnout projekt, poté začneme shánět dotaci,“ přiblížil obvyklý postup místostarosta Tomáš Křišťan s tím, že hodně záleží také na úspěchu záměru obnovení panelových domů ve Smetanově ulici.

Úspěch může někdy i zdržovat

Ten Humpolečtí podali jíž dříve. „Pokud se Smetanovkou uspějeme, změny v ulici Na Rybníčku to trochu pozdrží. V opačném případě bychom napnuli síly právě směrem k sídlišti, na němž přece jenom bydlí více lidí,“ upřesnil Křišťan.

Rovněž v Humpolci připadá v úvahu výstavba parkovacího domu. Stejně jako v Pelhřimově ale závisí na zájmu ze strany lidí, který soukromý investor ještě ani nezačal zjišťovat.