Po procitnutí fakír prohlásil, že to byla báječná dovolená a že se mu motá hlava, jak po deseti pivech. Díky této „odpočinkové“ kůře zhubnul dvanáct kilo a v pase se ztenčil o pět centimetrů.

„Co se týče této formy hubnutí, jako hladovění, rozhodně ji z lékařského hlediska nedoporučuji,“ prohlásil Fiedor a dodal, že tento rekord je již třicátým kouskem v historii spolupráce s Pelhřimovskou agenturou, a že rozhodně není posledním.

Pokus o zápis do České knihy rekordů se v Pelhřimově podařil

Délka pobytu na skleněných střepech - 10 dnů - 240 hodin a 4 minuty

4 dny před pokusem už bez jídla (z důvodu vyprázdnění střev) První týden bez potravin a následně závěrečné 3 dny - bez tekutin, bez možnosti používat zrak, sluch, nemluví, komunikuje pouze pomocí posunků, gest či psaných hesel.

Výdej moči za poslední 3 dny, kdy nepřijímal tekutiny - 3,35 litru Váha před pokusem - 105 kg, váha po skončení pokusu - 93 kg. Váhový úbytek
12 kilogramů.

Po celou dobu pokusu byl rekordman připoután na fakírské lůžko takovým způsobem, aby byla kontrola, že svými zády "neopustil" střepy a přitom mu jeho přikurtování umožňovalo relativní volnost pro potřeby otočení se na bok, vykonání potřeby …

Po celou dobu pokusu monitorovali komisaři Agentury Dobrý den Pelhřimov základní životní funkce. Záznam všech údajů (průběžně ukládaných do
počítače) bude využit pro vědecké účely.

Ostnatý drát kolem krku si nechal navléknout na závěrečné hodiny jako připomenutí toho, že v rámci nadcházejícího festivalu Pelhřimov - město rekordů 13. a 14. června se pokusí odtáhnout za takto "ozdobený" krk automobil do vzdálenosti cca 30 metrů.

Kromě jiného Petr překonal vlastní třídenní rekord z r. 2000 a pozoruhodné je i to, že si stále ještě - ač silný kuřák - nezapálil (10 dní od poslední cigarety a dalších 5 hodin po ukončení pokusu)