„Čekám na vlak už dvě hodiny a stále nejede,“ konstatovala Jiřina Suchomelová.

„Na Pelhřimovsku jsme nejezdili na trati z Horní Cerekve do Tábora a od Veselí nad Lužnicí až po Jihlavu. Na řadě míst byly polámané stromy. Zpoždění vlaků byla takřka tří hodinová,“ konstatoval Ondřej Kubala z Českých drah.
Bácovický kopec

Nejhorší situace na silnicích byla v sobotu dopoledne v Bácovickém kopci, kde více jak deset statných jehličnů se silou větru převrátilo přes silnici a zastavilo tak hlavní tah z Pelhřimova na Červenou Řečici. „Odklízíme to tu už více jak hodinu a počítám, že ještě další to bude trvat,“ informoval hasič, který spolu s kolegy zápasil s kubíky dřeva.

Jak uvedla Denisa Vrbová, tisková mluvčí hasičů na Vysočině v sobotu v Kamenici nad Lipou před dvacátou hodinou spadl strom na právě projíždějící osobní automobil. Při dopravní nehodě byly dvě osoby lehce zraněny.

Některé komunikace třetích tříd byly uzavřeny i v neděli. „Ze Žirovnice směrem na Ctiboř jsou velké stromy přes silnici. V místě bude zapotřebí použití těžební techniky a souhlasu majitele lesa. Dříve jak v pondělí nebude úsek průjezdný,“ informoval Deník Jaromír Rajčan, dispečer krajské správy a údržby silnic v Pelhřimově.

Bez elektrické energie se ocitla řada domácností, ale i podniků.

Na mnoha místech se tak v sobotu od jedenácté hodiny zastavil čas a obnovil se až po několika hodinách, kdy pracovníci společnosti E–ON odstranili závady na vedení a transformátorech.

Největší trable s energií měli ještě včera odpoledne obyvatelé Hněvkovic a okolí. „U nás nejde elektřina od sobotního poledne. Je neděle večer a stále není zapojený,“ konstatovala Jana Vazačová z Hněvkovic.

Vyjádření energetické společnosti k této situaci se Deníku nepodařilo získat.