Tím chtěla firma poděkovat zejména svým zaměstnancům za dobré výkony a také seznámit veřejnost se svým zaměřením.„Je to taková rodiná oslava.

Chtěli jsme ukázat rodinám našich zaměstnanců, že pracují v dobré firmě, která má za sebou vynikající výsledky, na kterých mají zásluhu právě zaměstnanci,“ vysvětlil Jan Nemčik, ředitel kamenického závodu.

„Chtěl bych zdůraznit výkon člověka. Lidé na Vysočině jsou schopni svojí pracovitostí konkurovat světovým firmam, i když ke své práci nemají ty nejmodernější stroje,“ doplnil Nemčik.
 
Na den otevřených dveří dorazil i jednatel firmy Manfred Puhlman. Ten předal ředitelce Základní školy pro žáky se speciální vzdělávacími potřebami v Kamenici Ireně Pekařů šek na třicet tisíc korun.
 
„Dar jsme vůbec nečekali a jsem příjemně překvapená,“ neskrývala nadšení ředitelka školy Irena Pekařů. „Peníze využijeme na modernizaci školy a nákup učebních pomůcek,“ dodala.
 
Dlouhodobou splupráci s firmou Edscha Bohemia udržeje bývalá pelhřimovská průmyslovka, dnešní Střední škola Pelhřimov. Ta na dni otevřených dveří prezentovala své obory a studenti zde předvedli své výrobky. Nejvíce se líbila módní přehlídka. „Modelové a modelky byli oděni v šatech, které vytvořili naši studenti,“ upřesnil ředitel Střední školy Pelhřimov Jaroslav Plášil.
 
Na dni otevřených dveří se nejvíc pobavili asi ti nejmenší. Děti zaměstnanců i veřejnosti se vyřádily na nafukovacích skluzavkách a ve skákacím hradu. Náladu zpestřil i klaun.
 
Spokojenost neskrývali ani zaměstnanci. „Dnešní akce se vydařila, je tu výborný kolektiv. Škoda jen, že nevyšlo pěkné počasí,“ řekla zaměstnankyně Edschi Dagmar Prágrová.