Ti se pokusí dohnat manko způsobené průtahy ve výběrovém řízení na dodavatele stavby. Pelhřimovští radní dokonce v jednu chvíli uvažovali o odložení záměru pořídit městu domov důchodců.
Nakonec se ale vyslovili pro zahájení stavebních dostihů. „Věříme, že se všechno stihne včas. Každopádně jsme vypracovali nový harmonogram stavby a zaslali jej na ministerstvo práce a sociálních věcí společně s žádostí o prodloužení termínu čerpání dotace,“ uvedl pelhřimovský starosta Leopold Bambula.
Pokud totiž stavbaři čtyřměsíční skluz během nejbližších patnácti měsíců nevymažou, městu hrozí ztráta státní dotace 120 milionů korun.
„Snad nám úředníci lhůtu prodlouží. Město přece nenese za zpoždění výběrového řízení žádnou vinu. Proč máme doplatit na to, že se jedna z firem odvolala,“ pravil Bambula.
Stavbu domova důchodců ale provází jedno drobné zdržení za druhým i od příchodu samotných dělníků do městských sadů.
Nejprve se bourací četě, která právě zúčtovává se strženým skeletem nedokončeného hotelu, propadl bagr do sklepení. „K objektu neexistuje žádná dokumentace. Vůbec jsme netušili, že tam sklep je,“ uvedl za bourače Jan Hladík.
Stavbaři se pro změnu obávají tvrdého podloží. „Zdržet nás to může, ale i nemusí. Stejně jako počasí,“ upozornil Jindřich Budař z dodavatelské firmy Geosan na další velkou neznámou.

Sousedé stavby zůstávají v klidu

Lidé ze Sdružené ulice, která se staveništěm přímo sousedí, se zatím proti rušivému lomozu nebouří.
„Přes den jsem v práci. Když se vrátím, žádný rachot se už zdola nešíří,“ nespatřoval ve stavebním ruchu žádnou mrzutost Jindřich Škeřík. „A i kdyby se odtamtud hluk rozléhal. Stavba je stavba, ta prostě potřebuje svoje,“ mávl rukou jeho soused Miroslav Janů.

Zapojte se do diskuze a napište nám co si o této stavbě myslíte… Diskuse