Na brněnský ÚOHS se krátce po svém vyřazení obrátila firma Metrostav se žádostí o prověření postupu při řízení. Pracovníci úřadu žádné pochybení nenašli. „Celou dobu jsme byli přesvědčeni o tom, že jsme se žádného přehmatu nedopustili. Těší nás, že to máme úředně potvrzeno,“ zaradoval se starosta Leopold Bambula.

Pelhřimovský domov důchodců však přesto vyhráno nemá. „Námi vydané rozhodnutí je prvostupňové, tedy nepravomocné. Účastníci řízení mohou proti rozhodnutí podat do patnácti dnů rozklad k předsedovi úřadu,“ upozornil Kristián Chalupa z brněnské antimonopolní instituce.

Metrostav mlčí

Lidé z Metrostavu svůj záměr uplatnit právo na odvolání nepotvrdili ani nevyvrátili. „Rozhodli jsme se k tomuto případu veřejně nevyjadřovat,“ pronesl neurčitě mluvčí firmy František Polák. Pelhřimovským nyní nezbývá než čekat při vědomí, že každý ztracený den může dělníkům ve finiši stavby domu klidného stáří zatraceně chybět.

Ti se měli v Městských sadech původně činit bezmála dva a půl měsíce. „Do konce července bychom každopádně měli vědět, zda se protistrana odvolá či nikoliv. Pokud vše dopadne podle našich představ, okolo patnáctého srpna by se konečně mohlo začít stavět,“ doplnil starosta.

Na slovo konečně přitom vložil zvláštní důraz. Vzhledem ke zpoždění těžko předpovídat, zda se podaří dokončit počinek za více než 150 milionů korun včas. Termín? Silvestr příštího roku. „Jakmile nám to pravidla řízení umožní, ihned se spojíme s hlavním dodavatelem stavby, zda to vůbec lze stihnout. Zároveň se pokusíme zjistit, zda existuje možnost prodloužení lhůty na čerpání dotace z fondu rozvoje,“ nastínil nejbližší kroky Leopold Bambula