Po deseti měsících sbírání a třídění, které proběhlo i za přispění veřejnosti, se podařilo nashromáždit 1463,8 kg víček. Paradoxní je a chválihodné je, že k pokoření stávajícího rekordu přispěly i děti ze Základní školy v Novém Rychnově a ze Střední Hotelové školy v Pelhřimově, kde před časem tento nápad vznikl.

Obě školy z Vysočiny přispěly nemalým počtem kolem 100 tisíc víček! Rekordní duha ze žlutých, oranžových, červených, modrých a zelených víček od PET lahví měla v největším oblouku 39,2 metru, přičemž průměr každého barevného pruhu činil 1 m.

Rekordu bylo dosaženo dne 22. dubna 2008 u příležitosti oslavy Dne Země, ale samotný zápis není na celé akci to nejdůležitější. Mnohem důležitější je to, že celá akce vštěpuje dětem dobrý návyk toho, že ne do odpadkového koše, ale do nádob na tříděný odpad patří jednotlivé obaly, které člověk chtě nechtě vytváří. I když : nejlepší odpad je ten, který nevznikne.

Více než půl miliónu víček ze Skutče následně putovalo k dalšímu zpracování, což je smysl mnoha rekordních pokusů, které se po celé republice ke Dni Země pod dohledem komisařů Agentury Dobrý den v tomto týdnu konaly.
A ještě pár velezajímavých čísel na závěr :

Kdyby se všechna víčka z obří duhy naskládala za sebe, vznikl by řetězec dlouhý 18 kilometrů, kdyby se ale vytvořil had ze stejného počtu plastových lahví, byl by dlouhý 191 km a vážil by 90 000 kilogramů!