Okolo těchto stěžejních témat se točil včerejší Den s Deníkem na humpoleckém Horním náměstí. Místostarosta Tomáš Křišťan podotkl, že městu pomůže od nesnází s kamionovou dopravou teprve obchvatná silnice.

S jejím natažením podél hranic města se ale nedá v nejbližších letech počítat. „Snažili jsme se prosadit záměr mezi krajské priority pro období 2009 až 2011. Skončili jsme však těsně pod čarou. Při nejbližší příležitosti to zkusíme znovu,“ řekl Křišťan.

Bezpráví se patří hlásit policistům

Iva Svobodová se jako hlavní aktivistka za odklon kamionů ze zóny čistého bydlení Panský vrch přišla zeptat na radu, kam se obrátit o pomoc. „Zkoušeli jsme to všude, a není to nic platné,“ posteskla si.

Podle přítomného velitele uniformovaných policistů v okrese Martina Součka se takovými případy zabývá hospodářský odbor radnice.

„Žádost o vyjádření můžete poslat i nám, policistům. Situaci v té ulici znám, neměl by být problém zjednat nápravu,“ poradil tazatelce Souček, který zareagoval i na stížnost lidí na zvyšující se kriminalitu ve městě. „Humpolec statisticky patří mezi bezpečnější města na Vysočině. Pokud se někomu děje bezpráví, udělá nejlépe, když to oznámí na naší služebně. To zatím v Humpolci nefunguje,“ dodal policejní důstojník.

Anketa deníku odhalila i několik připomínek ze strany rekreačních sportovců. Ty se týkaly zejména pro veřejnost uzavřeného fotbalového hřiště s umělým trávníkem.

ON LINE s Martinem Součkem, velitelem uniformované policie Pelhřimov

Využijte příležitost položit jakoukoliv otázku týkající se pořádku v ulicích měst. Zeptejte se na vše , co vás zajímá o stavu nepokojů mezi národostními menšinami v humpoleckých ulicích. Ptejte se 16. května od 10 do 11hodin pelhrimovsky.denik.cz/online_rozhovory/pe_online_soucek.html


„Při otevírání sportoviště jsme dostali od fotbalového oddílu příslib, že ve volných hodinách tam budou mít děti či rekreační sportovci přístup. Pokud se tak ještě nestalo, zjednáme nápravu co nejdříve. Takové hřiště by nemělo zůstat prázdné,“ přislíbil humpolecký místostarosta Křišťan.