Starosta Ivan Pfaur tehdy přislíbil, že vybudování hřiště zahrne do nejbližšího rozpočtu města. A svůj slib splnil. Kamenické děti se příhodně na prvního června dočkají hřiště s nejmodernějším vybavením.

Maminky se radují

„Jsem ráda, že tady konečně budeme mít pořádné hřiště. Naše děti si opravdu neměly kde hrát,” zaradovala se jedna z maminek Pavlína Urbanová.
„Na nové hřiště se moc těším. Pro malé děti tady nic nebylo. Jenom pár rozbitých pískovišť na sídlišti,” přidala se i Lucie Marešová.

„Projekt už máme hotový. Prolézačky, houpačky a všechny další hrací prvky budou z bezpečných materiálů, které vyhovují evropským normám. Hřiště navíc podložíme speciálním povrchem z umělé hmoty, aby se děti při pádu nezranily,” popsal kamenický starosta Pfaur.

Hřiště bude mít pevnou otevírací dobu, pravděpodobně od sedmi ráno do sedmi večer, a na noc se vždy zamkne.

Zbrusu nové zázemí pro nejmenší vyroste na zahradě mateřské školy v ulici Vítězslava Nováka. Hřiště bude využívat veřejnost i školka. Její ředitelka Jaroslava Váchová v tom vidí pozitiva, ale některé věci se podle ní musí dořešit.

„Bude to především hřiště pro předškolní věk, takže děti, které ještě nechodí do školky, se budou moci s jejím prostředím seznámit. To mi připadá jako moc dobrá věc. Hlavní ale je vyřešit bezpečnost dětí. Aby třeba rodiče, kteří tam přijdou, nenechali svoje ratolesti na starost učitelkám ze školky. Bude se také muset pohlídat, aby tam nechodily starší děti. Tohle všechno se ale doladí, jak se říká za pochodu,” vysvětlila Váchová.

Rozpočet zchudl o tři čtvrtě milionu

K hřišti patří ještě záchodky a umývárna. „Pro sociální zařízení jsme našli prostory v přístavbě školky, v bývalých umývárnách jeslí,” doplnila ředitelka Váchová.

Děti si na hřišti poprvé zařádí prvního června na Mezinárodní den dětí.

„Celkové náklady na vybudování hřiště se vyšplhají na 750 tisíc korun. Ty zaplatíme z rozpočtu města. Určitě to je dobrá investice. A doufám, že nejmenším obyvatelům Kamenice udělá radost,” uzavřel starosta Pfaur.