Pelhřimovští radní ukázali ve dvoukolovém výběrovém řízení na dlouholetého ředitele domova mládeže Josefa Scháněla. „Pochopitelně mě těší, že jsem dostal důvěru. Na druhou stranu nebude vůbec jednoduché dát to celé dohromady. Svým způsobem to beru jako výzvu,“ uvedl Scháněl, který sleduje tři hlavníúkoly.

Totiž dokončit včas samotnou stavbu. Vzápětí zajistit vhodné zařízení pavilonu a vneposlední řadě sestavit zodpovědný tým až čtyřiceti zaměstnanců, kteří navodí příjemnou atmosféru.

Dotace vydrží

Nový ředitel nastoupí do práce prvního dubna, tedy vpodstatě na staveniště. „Za stavbu domova důchodců samozřejmě zodpovídá firma. Považujeme však za vhodné, aby jeho ředitel dohlédl především na dokončovací fázi, případně požádal odoladění detailů. Úkolů je celá řada,“ odůvodnil starosta Leopold Bambula časný nástup ředitele domova důchodců. Představitelům města se podařilo vyjednat iprodloužení lhůty pro čerpání státní dotace. Stavět se může do konce dubna příštího roku. „Stavitelé přislíbili předat areál oměsíc dříve. Pochopitelně za předpokladu, že inadále vydrží současné příznivé počasí,“ upozornil Bambula. Podle něho neprodraží domov důchodců ani zdražení staviv, cena zůstává na 150milionechko­run.

Pracovníci radnice se dosud vydali do pelhřimovských Městských Sadů na kontrolní den již osmnáctkrát. Jak potvrdil vedoucí investičního odboru Josef Koňák, stavba zatím pokračuje podleplánu.

„Firma plní veškeré smluvní závazky. Drobné úpravy se dělaly ohledně geologie, což je ale utakto velké stavby běžná záležitost,“ konstatovalKoňák.

Hluk tolik nevadí, bláto ano

Dělníci, kteří právě pracují na základové desce, na kanalizaci a připravují izolaci budoucí záporové stěny, se činí na okraji lesoparku denně od šesti hodin do půlnoci. „Dohoda zní, že od deváté hodiny večerní se dělají méně hlučné úkony, které nebudou vadit obyvatelům okolních ulic,“ vysvětlil starosta Bambula.

Tamní lidé nesou stavební ruch statečně. „Dosud jsme zaznamenali jedinou stížnost. Týkala se neustále zablácené silnice. Stavbaři se snaží ojejí čištění, úplně dokonalé to ale prostě být nemůže,“ požádal Koňák oshovívavost.