Jak sdělil ředitel pelhřimovského kulturního zařízení Martin Ecler, volně k prodeji jich zbývá kolem stovky.
 
„Není jednoduché dopředu odhadnout, jaký zájem o představení bude a občas se stane, že lístky na něj už nejsou. Ta nejžádanější představení se ale snažíme přesunout mimo předplatné,“ vysvětlil ředitel.
 
Jak ale dále uvedl, to se stává spíše jen ve výjimečných případech.

Dvě představení nejsou reálná

Další variantou jak problém s nedostatkem volných míst vyřešit, by bylo uspořádat představení dvě.
 
„Něco takového je nereálné už z toho důvodu, že dvakrát bychom divadlo nenaplnili a mnohdy ani divadelní společnosti už podruhé vystupovat nemohou,“ podotkl Ecler.
 
„Sehnat místo v divadle je hrozně těžké, proto jsem si s manželkou před časem koupil předplatné, abych si vůbec sedl,“ řekl Lubomír Rokos z Pelhřimova.

Zájem neochabuje

Zájem o divadelní předplatné se už řadu let nemění. Vystoupení různých divadelních spolků je v Pelhřimově každý měsíc, předplatit se však může pouze na půl roku dopředu.
 
Možnost divadelního předplatného v Pelhřimově existuje už několik let a tomu, kdo chodí pravidelně na každé představení, se rozhodně vyplatí.
 
„Na té nejdražší předplatence, kde je místo do prvních šesti řad, ušetří lidé až tři sta korun,“ sdělila Eva Nováková z pelhřimovského informačního centra.
Pokud však nemáte čas chodit na každé představení, předplatné se vám rozhodně nevyplatí a lístky musíte shánět v předstihu.
Tereza Hrabě