V diskuzní části programu se skloňovala prosba rekreačních sportovců o zpřístupnění vesměs uzavřených hřišť, která vyplynula z veřejné ankety. Problémy však nemají pouze vyznavači pohybu pro radost. S nedostatkem prostoru se potýkají i členové letos veleúspěšného florbalového oddílu. „Dostat se do tělocvičen je umění. Nájmy v některých halách bychom pro změnu neutáhli,“ posteskl si včera šéf pelhřimovského klubu Jiří Kučera.

„Pokusíme se nastavit režim jednotlivých sportovišť tak, aby vyhovoval oddílům i neorganizovaným sportovcům. Třeba s častějším otevřením hřiště s umělým trávníkem by neměl být vážnější problém,“ přislíbil řešení místostarosta Tomáš Dufek.

Hovořilo se také o stále nedostačující kapacitě parkovišť v centru i na sídlištích, ozval se i dotaz z pléna ohledně znovuzřízení městské policie. „Mezi městy naší velikosti jsme opravdu raritou, zatím však o městské policii neuvažujeme. Naše město je bezpečné. Občasné výpady vandalů nás samozřejmě mrzí. Jimi napáchané škody však nedosahují ročně ani 200 tisíc korun, zatímco strážníci by stáli šest až sedm milionů korun ročně,“ přibral starosta Leopold Bambula na pomoc čísla.

Úterní odpoledne však doručilo na příjemně zaplněné náměstí i plnou nůši soutěží a zábavy. Zatímco Luboš Vaňha spekuloval, zda by tip vpodobě 10400 odevzdaných hlasovacích lístků mohl zaparkovat v jeho garáži novou škodovku jako hlavní soutěžní cenu, pod pódiem se střídali mladí pelhřimovští tanečníci sbojovníky z oddílu wu-shu. „Cvičilo se mi dobře. Trochu pálilo sluníčko, ale pořád lepší než ta zima v Kamenici,“ zavzpomínal ještě zadýchaný Jan Fortelka na uplakané počasí, jaké panovalo na předchozím okresním setkání čtenářů s novináři.