„Procházet Pošenskou ulicí je leckdy na vlastní nebezpečí. Už se mi kolikrát stalo, že jsem musel uskakovat, a to hlavně v zatáčkách. Hrozné je, když se setkají dvě auta a ještě tam jde chodec, to pak nemá leckdy kam uhnout. Na začátku roku jsme proto sepsali petici,“ přibližuje Pavel Stuchlík z Pacova.

Riskují životy

Úzká silnice v délce asi šest set metrů přidělává vrásky na čele především rodičům. Každý den tu totiž jejich přebíhající ratolesti riskují své životy. Podle místních je tento úsek, který motoristé využívají nejčastěji při cestě do nebo z Pelhřimova, nejnebezpečnější v zimě. K bezpečnějšímu stavu však nepřispívají ani sami řidiči, protože v úseku je předepsaná čtyřicetikilometrová rychlost, kterou ale dodržuje jen málokdo. „Bydlím vPošenské ulici a je to tady katastrofa. Chybí tu chodníky,“ zdůraznil Petr Marvan.

Problémem se začali zabývat zastupitelé Pacova. Ti z rozpočtu města pro letošní rok vyčlenili čtyři sta tisíc korun na prodloužení a rozšíření chodníků vPošenské ulici. „Za peníze opravíme přibližně sto padesát metrů chodníku. Problém je zde dvacet let, my ho za dva měsíce nevyřešíme,“ podotkl starosta Pacova Lukáš Vlček s tím, že řešení problému bude trvat třeba tři roky, než se lokalita dá kompletně dohromady. „Problém musíme řešit komplexně. Jednou z částí je rozšiřování a prodlužování chodníků a další částí je přijít s nějakými alternativními komunikacemi, které jsou pro pěší, cyklisty a pro maminky s kočárky,“ dodal starosta.

Jedou z variant, která se nabízí je vybudování komunikace podél atletického stadionu. Ta by přímo navazovala na Pošenskou ulici a poté vedla do Svaté Anny. „V příštím roce bychom na to mohli z rozpočtu fi nance vyčlenit,“ naznačil Lukáš Vlček.

„Budeme rádi za dostavěný chodník i náhradní komunikaci. Ideální by bylo, kdyby okolo města vedl obchvat, ale to už je vzdálená hudba budoucnosti. Aspoň že se s problematickým úsekem něco dělá,“ uzavřel Pavel Stuchlík.