Jedním z takových je Dusilovské závodiště, kde bude od soboty do pondělí hostovat pravý profesionální cirkus Berousek.
V unikátním programu představí to, co jiné světové cirkusy nemají, například psa, který dokáže drezúrovat kačeny či mluvícího koně Cesara.
„Je to sice ve svých dvaadvaceti letech dědeček, ale skutečně mluví. No, podívejte se, i Karel Gott a Helena Vondráčková zpívají na playback, a tak to je i s naším Cesarem. Na mluvené slovo dokonale otvírá pysky, že to vypadá, jako by skutečně hovořil,“ řekl ředitel cirkusu Karel Berousek.
Nejznámějším číslem cirkusu rodu Berousků jsou ale medvědi. Ferdinand Berousek, otec současného ředitele, společně se svými syny vystupoval kdysi ve slavném filmu Šest medvědů s Cibulkou. „Bylo to před 39 lety a medvědi, kteří ve filmu vystupovali, jsou už na pravdě Boží,“ vypráví Karel Berousek. Pod jeho vedením získala drezura medvědů v roce 1981 nejvyšší vyznamenání na Super show v Tokiu, často účinkovali také ve Spojených státech.
Vrcholné artistické číslo pod názvem Antipot obstarávají Berouskovi synové Karel a Erik. Žonglují při něm za jízdy na motorce, s velkými válci dokonce nohama.
Jelikož počasí začíná být chladné, slibují umělci návštěvníkům představení i vyhřívaný stan.

Berousek v Humpolci

datum: od 22. – 24. 9. 2007
místo: Dusilov – závodiště

začátky představení:

sobota ve 14.00 a 16.30 hodin
neděle v 11.00 hodin
pondělí v 17.00 hodin