Třiačtyřicetiletý rodák z Františkových Lázní se vyznal z lásky ke svému zaměstnání, neskrýval ani náklonnost ke kočkám a potutelně se usmál i na tekutou pozornost z pelhřimovského pivovaru.

O poznání příkřejší byl při zmínce o poměrech v tuzemském fotbale a při politicky zaměřených otázkách.

Kdy jste zjistil, že se chcete této práci věnovat?

Už jako kluk jsem sledoval všechny přenosy, které televize vysílala. Na střední škole koukali nechápavě, když jsem oznámil záměr dát se na žurnalistiku. Nenechal jsem si to ale vymluvit a teď jsem šťastný chlapec. Věnuji se svému koníčku, a ještě se mi za to platí.

Užíváte si upovídaného povolání. Máte poslední slovo i doma?

V soukromí žádný velký mluvka nejsem. Tam moudře mlčím. Lešenář si ostatně také netahá trubky domů.

Při tak rozmanité profesi se ale těžko vyhnete i trapasům.

Občas se něco vyvrbí. Pamatuji, že hned někdy po začátku jsem komentoval kdesi ve Skotsku a tam se lezlo na novinářskou lávku po žebříku. Potřeboval jsem cosi v tiskovém středisku, pustil jsem se tedy dolů. No jo, jenže ten žebřík mi najednou připadal nějaký dlouhý, a pak koukám, dole světýlko… Já vlezl do VIP sálu přímo nad hlavní rautový stůl. Přál bych vám vidět pohledy číšníků. Stát se tohle v Americe, ochranka mě sejmula jako zákeřného teroristu.

Vydal jste řadu knížek z vrcholných sportovních událostí. Nechystáte se zmapovat třeba fotbalovou ligu?

Do tohoto temného močálu bych zabředl opravdu nerad. To by bylo hodně smutné psaní. V souvislosti s fotbalovými knížkami nyní řeším jinou potíž. Blíží se mistrovství Evropy a naše televize tam nejede. Můj nakladatel ale po mně další titul žádá. Tak nevím, jak to pojmout. Aby knížka nebyla pouhým průvodcem po hospodách (úsměv).

Jste známý otevřenými názory. Co soudíte třeba o volbě hlavy státu?

Byla to komedie, ale opravdu hodně slaboučká. Nijak neskrývám, že politici mi pořádně leží v žaludku. Tato fraška byla dalším důkazem, že něco není v pořádku. Politik by měl být mým i vaším služebníkem, všichni jej platíme ze svých daní. To teda pěkně děkuju.

Hovoří se o české olympijské kandidatuře. Vy byste byl pro?

Nepovažuji to za rozumný nápad. Olympiády stojí příliš mnoho peněz, které by se nechaly využít účelněji.

Jak třeba?

Převést je na můj účet… Ne, určitě jsem pro budování sportovišť. Raději bych tu ale viděl více hřišť, kterých užijí i rekreační sportovci. Ne pouze úzká skupina profíků.

Málokterý sportovní komentátor se vyhne nařčení z fanouškovství. Vy opravdu nikomu nestraníte?

Ale to víte, že pro jedny jsem sparťan a druzí mi nadávají do slávistů. Jako kluk jsem měl blízko k Rudé hvězdě Cheb. Chodili jsme tam od nás s kamarády pěšky, než nám ji zrušili. Jistou náklonnost cítím ještě k hamburské legendě St. Pauli. Vysloveně ale fandím jen týmu, za který nastupuji. V současnosti to má u mě dobré Union Strašnice. Když ale pracuji, jsem zvědavý na jediné. Totiž, aby fotbal za něco stál.

A fandíte naopak nějakému jinému moderátorovi?

Hodně si vážím Marka Ebena. Za prvé by byl výborným komentátorem mého zamilovaného golfu. Marek pokaždé přijde výtečně připravený. Ale hlavně, ten jeho smysl pro nádhernou, čistou češtinu! Ten mě pokaždé dostane.