Zatímco na začátku července kupovali naftu za 35 korun, nyní na nejlevnějších čerpacích stanicích natankují třeba i za třicet korun za litr. Musí ovšem vyjet do jiného okresu. Pelhřimovsko totiž patří k oblastem, kde jsou jedny z nejvyšších cen.

Ceny nafty by mohly ještě klesat

„Jezdím každý den, takže samozřejmě koukám, kde je benzin nejlevnější. Vyplatí se to sledovat. Dost často tankuji v Jihlavě, kde oproti Pelhřimovu na jednom litru ušetřím i dvě koruny. Podle mého názoru v tom hraje roli vysoká marže, kterou nasadili pelhřimovští prodejci,“ míní Jaroslav Knězů, který provozuje autoškolu.

Jak dodal, drahý benzin a nafta jsou další náklady navíc. „Uvítal bych, kdyby se ještě zlevňovalo,“ podotkl Knězů. Klesající trend cen pohonných hmot bude podle čerpacích stanic pokračovat ještě minimálně jeden až dva týdny. Bude se už ale jednat jen o nepatrné částky. „Naftu i benzin jsme v tomto týdnu zlevňovali. Ceny budou klesat ještě tak čtrnáct dní a pak se ustálí. Naši dodavatelé totiž nyní opět mírně zdražili, což se odrazí i na konečných cenách,“ prozradil Štefan Gregoš, majitel čerpací stanice v Čížkově.

To potvrzuje také Jan Vaněček, vedoucí čerpací stanice JET v Pelhřimově.

„Za poslední měsíc jsme zlevňovali už desetkrát. Cena by mohla jít dolů ještě tak týden. Pokud bychom ji snižovali dál, bylo by to už na úkor marže. Vše také ale samozřejmě záleží na konkurenci,“ upřesnil Vaněček.

Na benzínkách v rámci okresu se řidiči mohou setkat s rozdílem v ceně mezi jednou až dvěma korunami. Jednou z nejlevnějších čerpacích stanic je Euro Oil v Horní Cerekvi.

Porovnání cen pohonných hmot


Naopak nejhlouběji do kapsy budou muset řidiči sáhnout na „shellce“ v Humpolci nebo na čerpací stanici Agrodružstvo Košetice.

„Kvůli pár haléřům rozdílu se mi nejlevnější pumpu hledat nevyplatí. Když začne svítit kontrolka na benzín, natankuji tam, kde právě jsem,“ zamyslel se mladý řidič Aleš Dlouhý.

ANKETA: Jakou cenu pohonných hmot považujete za odpovídající?