„Nařízení o zdražení benzínu nám vždy přijde z centrály. Myslím si, že před prázdninami benzín určitě zdražíme. To je bez debat. Kdy přesně však nevím. Může to být za hodinu nebo třeba v pátek,“ přiblížila Pavlína Burešová z humpolecké čerpací stanice BENZINA, kde litr nejprodávanějšího benzínu Natural 95 nyní stojí 30,50 korun. Litr Speciálu 91 zde motoristé natankují za 30,10 korun.

„Naposledy jsme snížili cenu nafty. Ta zlevnila na 27,90 korun,“ dodala Pavlína Burešová.

Cena se drží na stejné hranici

Zdražování očekávají i některé benzínky v Pelhřimově či Pacově. „Zdražení zřejmě přijde. Odhaduji, že to bude o pár haléřů. Nyní máme dva týdny stejnou cenu benzinu i nafty. Natural 95 vyjde na 30,10 korun a naftu na 27,80 korun,“ informoval Pavel Vyhnálek z čerpací stanice ČEPRO ze Žirovnice. Ten zavzpomínal na dobu před dvěma roky, kdy se cena benzínu vyšplhala až k neuvěřitelným 34 korunám za litr. „Takové zdražení snad letos nepřijde,“ povzdychl si Pavel Vyhnálek.

Zdraží také zlatavý mok

Hostinští na Pelhřimovsku s příchodem teplého počasí opět zdraží cenu pěnivého moku. Za půllitr točené pelhřimovské desítky zaplatí zákazník v restauraci U Vlasáků přibližně dvacet korun.

„Zdražení piva není ideální. Vyšší ceny odradí některé štamgasty a navíc se toho méně vypije,“ postěžoval si číšník Tomáš Vácha.
To, že posezení v hospodě se prodraží, trápí hlavně pivaře.

„ To není dobrá zpráva. V pivě je málo vitamínů, a tak se ho musí vypít více. Budu mít hlouběji do kapsy,“ posteskl si Miroslav Camrda.