„Lidé dosadili vdotazníku plaveckou halu vkonkurenci dalších důležitých staveb jednoznačně na první místo,“ pokývl Křišťan.

Zájem zejména mládežníků o plavecký bazén odhalila i naše čtenářská anketa vrámci Dne sDeníkem. „Hraje se tu jenom fotbal, hokej a volejbal. Přitom možnost plavání by přišla vhod téměř každému,“ prohodila devatenáctiletá Anna Kalivodová.

Nejprve dobře spočítat

Představitelé města sdílí totožný názor. „V uplynulém období se nám podařilo postavit sportoviště pro relativně úzkou skupinu lidí. Bazén by vyhovoval i lidem, kteří jinak žádnému sportu neholdují. Navíc by odpadly problémy učitelkám z mateřských a základních škol spojené s dojížděním za plaveckým výcvikem dětí do Pelhřimova,“ doplnil starosta Jiří Kučera.

Ten zároveň neopomněl zdůraznit druhou stránku záměru, tu ekonomickou. „Něco chtít je hezké. Nejprve ale musíme spočítat, kolik to bude stát,“ nastínil starosta, že pověření pracovníci se v nejbližších dnech vrhnou na rozbor vstupních i provozních nákladů. Za neméně důležitý krok označil podporu od státu či z evropských fondů. „Stavět takové zařízení svépomocí si město nemůže dovolit. Zatěžovat hospodaření úvěrem sjednaným na tento typ zařízení rovněž nepovažuji za rozumný nápad.“

Bazén ano, ale jaký

Zastupitelé se rozhodli pro pokračování přípravných prací po bouřlivé diskuzi. Neshody se však netýkaly svolení. Na potřebnosti bazénu se jednomyslně shodli. Jejich názory se však rozcházely v budoucí podobě bazénu. Totiž, zda postavit pouze výcvikovou halu či raději menší aquacentrum. „Touto otázku se budeme zabývat i nadále. Musíme zohlednit všechny úhly pohledu, abychom vybrali správné řešení,“ podotkl Křišťan.

Bazén jako bunkr

Studie počítá se zapuštěním kryté haly do stráně v těsném sousedství kurtu pro plážový volejbal a koupaliště Žabák. Pokud se podaří proměnit původní záměr ve skutečnost, uprostřed areálu vyroste architektonický skvost, bazén vzhledově ze všeho nejvíce připomíná válečný bunkr.