Sjízdnost silnic komplikovalo navíc stálé sněžení. Není divu, že se včerejší zledovatělé vozovce nevyhnula dopravní nehoda. Ta se stala okolo třetí hodiny odpoledne v pravíkovském lese u Božejova, kde havaroval kamion.

Na místě nehody se tvořily několikakilometrové kolony. Silnice byla až do pozdních večerních hodin neprůjezdná. Řidič kamionu doplatil na bezohledného kolegu ve Škodě Felicie, který těsně před ním prudce zabrzdil.

Jak uvedla Hana Kotková z pelhřimovské policie, řidič náklaďáku musel nečekaně zabrdit, dostal smyk, narazil do svodidel a havaroval. „Nehoda se obešla bez zranění. Na místě nehody řídí dopravu policisté,“ uvedla Kotková.

Silnice první třídy jsou průjezdné

„Jezdíme takřka nepřetržitě. Noční služba se pouze vyměnila s tou ranní. Na některých místech jsme řešili drobné dopravní komplikace. Silnice první třídy však zůstaly průjezdné,“ uved Radoslav Kovář z dispečinku zimní údržby v Pelhřimově.

Problémy však nastávaly zejména na silnicích třetích tříd. Na některé se posypové vozy dostaly až na poslední chvíli. Jinde však po nich nebyly ani památky. Své si užili zejména řidiči na Počátecku.

„Silnice je v hrozném stavu. Rozbředlý sníh komplikuje dopravu. Navíc to hrozně klouže. Za celou cestu jsem cestáře vůbec nepotkala. Připadá mi, že tady vůbec neprohrnovali. A o posypání ani nemluvím,“ postěžovala si mladá řidička s tím, že z Pelhřimova do Počátek jela téměř krokem.

„Každý řidič posypového vozu se podle situace v daném místě rozhodne, zda je nezbytně nutné sypat, nebo stačí pouze prohrnout,“ reagoval na situaci Roman Šabart z krajského dispečinku silničářů.