Tento fakt se projevil i na devátém zasedání zastupi-telstva města Pelhřimova, které se uskutečnilo ve středu 17. února.
Starosta František Kučera společně se zastupiteli začátkem února obdržel petici, která se právě tohoto nového parkovacího systému v historickém centru města týká. Pro všechny bez rozdílu jednu hodinu zdarma – a stání zdarma i po 17. hodině. V sobotu, neděli a o svátcích volný vjezd 
a stání zdarma. Právě tyto podmínky a ještě další navrhli občané, kteří se pod již zmíněnou petici podepsali.

Nový parkovací systém 
v centru Pelhřimova se na-plno rozběhl 4. ledna tohoto roku. Motoristé tedy od toho-to data hradí poplatek za parkovné prostřednictvím tří parkovacích automatů.

Svou stížnost na nově zavedený parkovací systém
v centru představila na uplynulém středečním zasedání zastupitelstva i Irena Haberlová z Pelhřimova.

Ta podniká právě v této lokalitě, a to konkrétně v Palackého ulici. „Já vůbec nemám žádné námitky proti placenému parkovišti. Mě jenom zajímá, jak mám zásobovat svůj obchod a jak mám umožnit bezproblémový přístup řemeslníků ke mně do domu. Když mi potom přivezou zboží, tak ho vyložím a udělám vyúčtování, ale za hodinu to nikdy nestihnu. My bychom tedy jenom chtěli zpřístupnit zásobování. Bez toho totiž podnikat nelze," řekla Haberlová.

Komplikace, se kterými se kvůli zpoplatněnému parkování v posledních týdnech potýká, přiznal i Milan Jirák, který má v Růžové ulici prodejnu.

„Já bych měl takový návrh. Půlhodina zadarmo a další půlhodinu za deset korun. Teď je to prostě šílené. Dodavatelé, kteří k nám přijedou, nadávají, že padesát korun za hodinu parkovného nedávají nikde," postěžoval si Jirák.

Na řadu připomínek a stížností vyřčených na zasedání zastupitelstva zareagoval starosta města. „Vím, že se nikdy nedá vyhovět všem. Zazněla tu spousta názorů. Já bych tedy navrhl, jestliže zastupitel Zdeněk Jaroš od vás obdržel spoustu podnětů, ať je soustředí a zpracuje konkrétní návrh do zasedání zastupitelstva, a ten projednáme," dodal na závěr starosta Jiří Kučera.

Na tiskové konferenci, která se uskutečnila den po středečním zasedání zastupitelstva města Pelhřimov, místostarosta Ladislav Med připustil, že nový parkovací systém není zcela ideální. „Už na začátku jsme říkali, že tento systém může přinést různé chyby nebo něco, s čím občané nemusí být spokojeni," řekl Med.

Změna pravidel

Po posouzení stavu nového systému už pelhřimovští radní začali jednat. „První věc, kterou jsme už na základně určitých podnětů začali realizovat, je to, že obnovíme bezplatné parkování pro pacienty a přístup k lékařům pod lékárnou v ulici, kde začíná ulice Růžová," informoval Med. Starosta Jiří Kučera navíc dodal, že na tomto místě bude navíc vyhrazeno jedno místo pro postižené.

Změna provozu

Pelhřimovští zastupitelé se také rozhodli, že posunou provozní dobu těchto placených parkovišť z osmé hodiny ranní na sedmou. „Na dalších radách bude přehodnocen poplatek za parkování a bude se dále reagovat na připomínky a podněty občanů," řekl Med.

Dodal také, že v současné době jsou vypočítané určité tržby na návratnost automatu. „Za leden se v parkovacích automatech objevilo třicet tisíc a za polovinu února zhruba patnáct tisíc korun," ukončil místostarosta Med.