Během letních prázdnin je totiž řemeslníci zrekonstruovali a zároveň na dvou toaletách přidali po jednom záchodě a umyvadlu. Kapacita mateřinky se tak navýšila o pět míst. „Rekonstrukci sociálních zařízení školky jsme naplánovali ze dvou důvodů. Prvním z nich byl jejich technický stav. Mateřinka byla totiž postavena v roce 1976 v Akci Z. Druhým důvodem bylo navýšení kapacity školky, protože v posledních letech jsou silné ročníky a kapacity školek, nejen té naší, nestačí," zdůvodnil starosta Želiva Karel Chmel.

Jak uvedla ředitelka Markéta Paťhová, od prvního září, kdy se školka pro děti otevře, do ní letos místo pětačtyřiceti žáčků nastoupí padesát. I přes to ale prý neuspokojí všechny rodiče. V mateřské škole pracují tři paní učitelky na plný úvazek, jedna ředitelka a jedna školnice.

„Vliv na nárůst zájmu o umístění dětí do naší školky má určitě i to, že se v obci staví nové rodinné domy, ve kterých žijí anebo budou žít hlavně mladí lidé se svými rodinami. Důvodem je i to, že v dnešní době maminky často shánějí práci už po dvou letech mateřské, a tak mají o místo ve školce pro své potomky zájem," vysvětlila Paťhová.

Starosta Karel Chmel podotkl, že rekonstrukce byla záměrně naplánována na letní prázdniny, kdy mateřinka není v provozu. „Náklady na opravy činí necelých dvě stě tisíc korun, přitom padesát procent této částky uhradí Kraj Vysočina," dodal Chmel.

Ředitelka Mateřské školy Paraplíčko doplnila, že v loňském roce dělníci budovu školky zateplili, vyměnili tu okna a udělali novou fasádu. Školka prý vítá i opravu chodníku u areálu tamní školy a mateřinky. „Do budoucna bychom rádi zrekonstruovali také zahradu a hlavně hřiště," prozradila na závěr Markéta Paťhová.