Výrobky pošenské mlékárny budou moci ochutnat v úterý 16. května. „Pojďte se s námi podívat, jak se žije mladým českým farmářům, s čím se potýkají a jaké mají vize do budoucna,“ stojí na pozvánce, která je však určená pouze zájemcům starším 55 let.

Pacovští senioři, kteří navštěvují tamní Univerzitu třetího věku, se opět budou moci kromě výletů zapojit i do tvůrčích dílen. Pokračovat například budou mimo jiné i v tvorbě z černého drátu a pedigu.

Využijí také nově nabytých zkušeností z Pošné a 19. května si tak vyzkouší výrobu domácích sýrů. „Na zahrádkách začínají rašit první bylinky, které ze sýrů udělají skutečné delikatesy,“ lákala na tvorbu domácích sýrů Denisa Sůvová, lektorka tvůrčí dílny.

Letní semestr virtuální Univerzity třetího věku zakončí její členové na závěrečném semináři v Sázavě. „Čeká nás tam slavnostní předání vysvědčení, prohlídka sázavského kláštera a prohlídka Sklárny Kavalier,“ nastínila Dana Tůmová z Kulturního a vzdělávacího centra pro osoby starší 55 let program akce, která se uskuteční 25. května.

Finále květnového programu bude pro seniory výlet do Prahy. Výletníci navštíví průhonický park s botanickou zahradou. Zájemci se také budou moci podívat do románského kostelíka Narození Panny Marie, který je nejstarší památkou průhonického zámeckého areálu.

Na odpolední hodiny mají naplánovanou zajímavou komentovanou exkurzi na Letišti Václava Havla.