VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pacovští pošlou africkým dětem kola, aby mohly studovat

Pacov – Pacovský poledník, který se uskuteční 22. až 23. srpna, nenabídne svým návštěvníkům pouze dávku hudby a dobré zábavy.

20.8.2015
SDÍLEJ:

Darovat kolo budou moci Pacovští, ale i lidé z okolí během festivalu Pacovský poledník anebo také v neděli 30. srpna od 15.45 na nádvoří pacovského zámku. Foto: archiv společnosti Kola pro Afriku

Patnáctý ročník festivalu lidem také umožní podílet se na pomoci africkým dětem získat potřebné vzdělání.

Do projektu Kola pro Afriku se může zapojit úplně každý, kdo v průběhu festivalu daruje své staré, starší nebo 
i novější kolo. Cílovými destinacemi, kam kola od pacovských dárců poputují, jsou Gambie, Čad a Ka-merun. Bicykly umožní dě-tem v Africe cestu ke vzdělání, a podpoří tak celkovou gramotnost, větší možnost pracovního uplatnění i celkové zvýšení občanského statutu.

Během festivalu se zájemcům projekt Kola pro Afriku také představí. „Během Pacovského poledníku budou moci návštěvníci i obyvatelé města zhlédnout výstavu fotografií z předávání kol africkým dětem a budou se moci dočíst důležité informace na panelech projektu," pověděla Lucie Dušková, organizátorka projektu Pacovská kola pro Afriku.

Návštěvníci akce si budou moci také prohlédnout výstavu obrázků, které na téma projektu malovaly děti z tamní mateřské školy Za Branou.

Při prvním setkání darovali 14 kol

Možnost pomoci africkým dětem měli Pacovští už v nedě-
li 16. srpna, kdy na nádvoří pacovského zámku přivezli 
14 jízdních kol. „Věřím, že 
14 vybraných kol z minulé neděle není konečný počet darů. Jako obzvláště hezký počin hodnotím domluvu občanů z celé bytovky a dárcovství jejich kol," pochvalovala si Dušková. Darovat kolo budou moci Pacovští, ale i lidé 
z okolí ještě také v neděli 30. srpna v 15.45 na nádvoří pacovského zámku.

Do projektu Pacovská kola pro Afriku se zapojil rovněž dárce z blízké Salačovy Lhoty. „Myslím si, že Pacovští přijímají projekt kladně. Kvů-li informacím totiž nekontaktují pouze mě, ale i turistické informační centrum," řekla Dušková.

Pomáhají i vězni z Heřmanic

Ostravské společnosti Kola pro Afriku, pod jejíž záštitou je projekt realizován, se za dva a půl roku podařilo vybrat už více než třináct tisíc kol a jejich počet stále roste.

Velký podíl práce na opravě a přípravě kol na převoz mají nejen pracovníci společnosti, ale také vězni z heřmanické věznice.

Autor: Denisa Šimanová

20.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Hynek Šmilauer a Zuzana Šmilauerová, Pacov, 13. 10. 2017, 3 350 g, 2 750 g

Porodnice hlásila narození dvojčat. Byl to vlastně svátek nejen pro rodinu

V Onšově z nebe pršeli plyšáci

Onšov – Nevšední týden, kdy se do Domova důchodců v Onšově vypravily děti z pražské mateřské školy, se povedl na jedničku. Během něj se proměnily v indiány, vypravily se za pokladem a zazpívaly si indiánské písně.

Podívejte se na další miminka z pelhřimovské porodnice a hlasujte v anketě

Pelhřimov - V pelhřimovské porodnici se narodilo dalších 9 dětí.

Hnutí ANO nevyhrálo pouze ve 23 obcích

Pelhřimov – Hnutí ANO 2011 našlo na Pelhřimovsku, kde se nachází 120 měst a obcí, přemožitele ve 23 obcích. Dílčí volební vítězství si připsalo sedm volebních stran.

Do města rekordů se sólovým vystoupením zavítá Lenka Dusilová

Pelhřimov – Šestinásobná držitelka výročních hudebních cen Anděl Lenka Dusilová zavítá v úterý 24. října do pelhřimovského Divadla Lubomíra Lipského.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení