Přesně tak to v pátek vypadalo v rybárně pacovských rybářů, kteří ještě v sobotu pořádají Den otevřených dveří.
Dopoledne se to uvnitř a hlavně ve venkovních prostorách rybářského areálu hemžilo návštěvníky. Akci si totiž nenechaly ujít děti z některých mateřských a základních škol z Pacova a okolí. A rybáři na ně, stejně jako v předešlých letech, mysleli. Za zdárné absolvování soutěží dostali školáci sladké odměny. „Tohle jsou kapři obecní šupinatí a toto zase okouni říční. Moc se nám tu líbí," sdělili školáci Jaroslav Dubišar z Jetřichovce a Martin Sláma ze Zahrádky u Pošné.

Novinkou letošního ročníku byla mladá sympatická průvodkyně, rybářka Anna Hovorková. „Provádím poprvé. Budu provázet u kádí, a kdyby se návštěvníci chtěli na něco zeptat, tak jim s radostí zodpovím všechny jejich dotazy," řekla patnáctiletá Anna Hovorková z Cetoraze, která aktivně rybaří od svých dvanácti let. Její největší úlovek je zatím třiceticentimetrový okoun.

Rybí speciality

Návštěvníci, kteří jsou pravidelnými hosty Dne otevřených dveří, už vědí, že na rybárně si pochutnají na výborných rybích pokrmech. Kromě klasických českých rybích specialit od řízků, rybích karbanátků až po kapra po Novohradsku si členové Petrova cechu z Pacova připravili specialitu dne – uzeného úhoře mořského.

„Jídelní lístek jsme letos obohatili o tuzemskou rybu, konkrétně o uzeného karase a uzeného cejna. Dále nechybí uzený kapr, pstruh, lín nebo tolstolobik," vyjmenoval předseda pacovských rybářů Karel Síbrt.