Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pacovské kino se dostalo kvůli digitalizaci na pomyslné rozcestí

Pacov – Jakým směrem se dál bude odvíjet pacovské kino, které bylo postaveno před více než pětačtyřiceti lety?

19.12.2012
SDÍLEJ:

Pacovské kino se rok od roku potýká s nižší návštěvností. Řešením by mohl být nákup nové promítací techniky.Foto: MěKS Pacov

Přesně takovou otázku si pokládají představitelé Města Pacova. Tento rok se totiž kino, které už mnoho let slouží spíše jako víceúčelové zařízení, dostalo na pomyslné rozcestí. Rychlým tempem odešla z trhu éra 35 mm filmů a přišel věk digitálních kin.

„Na tento nástup jsme v minulosti reagovali nejprve vybudováním nového digitálního ozvučení, které je využitelné nejen pro film, ale také pro další akce. V současné době jsme se ale dostali do situace, kdy nejsou nové filmy," přiblížil starosta Pacova Lukáš Vlček. Podle něj distribuční společnosti nabízejí filmy převážně na digitálních nosičích a 35 mm formáty jsou spíše ojedinělé. „Lidé to mohou sami sledovat, když se podívají na program kina za posledních několik měsíců. Program značně prořídl, protože jednoduše není co hrát," podotknul starosta.

Návštěvnost klesá

Návštěvnost pacovského kina se rok od roku snižuje. Před dvěma lety bylo v kině odehráno 46 představení, které navštívilo 2673 diváků, a tržby činily přibližně 165 tisíc korun. Loni kino přivítalo při 41 představeních 2162 diváků. Přičemž tržby činily necelých 140 tisíc korun. „Letos bylo v kině zatím odehráno 33 představení, které zhlédlo 2007 diváků. Hrubé tržby jsou něco málo přes 131 tisíc korun," informovala Petra Volfová z Městského kulturního střediska v Pacově.

Podle představitelů města není možné určit přesné důvody snižující se návštěvnosti. „Svou roli sehrála zejména postupující digitalizace. V dnešní době mohou diváci film zhlédnout v některém z nově digitalizovaných kin, která jsou relativně dostupná a nabízí nesrovnatelnou kvalitu obrazu a též hrají filmy většinou v premiérovém týdnu. Dalším problémem jsou pirátské kopie dostupné na internetu," přemítala Petra Volfová.

Řešení situace je jednoduché, a to v podobě 2,5 milionové investice do nové promítací techniky. „Budu  realistický. Tato částka je v současné době nad naše finanční možnosti, tudíž hledáme jiné formy řešení, ať již v podobě dotačních programů nebo jiných technických řešení," nastínil starosta s tím, že objekt kina, který byl postaven v roce 1965, by bylo v následujících letech vhodné modernizovat, především pro jeho víceúčelové využívání.

Autor: Alexandra Knapová

19.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Poslanec Martin Lank

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jan Veleba, nyní senátor za volební obvod Chrudim, do nějž spadá i větší část Havlíčkobrodska, vede prezidentskou stranu SPO. Za tu nyní kandiduje jako lídr vysočinské kandidátky.

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme žáky ze ZŠ Počátky

Pelhřimovsko - Pelhřimovský deník přináší čtenářům nový seriál Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Pelhřimovsku, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků každou středu na straně 4 a na webu najdou prvňáčky z Pelhřimovska. Deník si tak mohou koupit na památku. Nyní se představují žáci ze ZŠ Počátky.

Raf & Taksík zvou na koncert, který vyjde na jaře na vinylu

Rynárec – Na zajímavý koncert, který se uskuteční v pátek 20. října, láká hospoda v Rynárci u Pelhřimova.

České vlajky zabojují v příštím roce o rekord

Pelhřimovsko – Česká vlajka by se v příštím roce mohla stát hlavním aktérem nového rekordu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení