Už nyní je jasné, že to bude báječná podívaná, která do města pod Stražištěm přiláká zhruba šest tisíc lidí. Nejen kvůli tomuto závodu byl proto před nedávnem upraven startovní prostor areálu. Motokros a motorkářská historie prostě k Pacovu neodmyslitelně patří, čehož jsou si představitelé města vědomi.

I proto má za sebou sportovní areál, který patří měs-
tu, ale současným pronajímatelem je Automotoklub Pacov v AČR (AMK Pacov v AČR), řadu výrazných změn.

„Jedná se o jeden z nej-lepších motokrosových areálů svého druhu v České republice. Zázemí je nově upravené. Nachází se tam například nový hektarový rybník," řekl starosta Pacova Lukáš Vlček. Ten zároveň dodal, že 
v minulých letech město do zázemí areálu investovalo miliony korun.

Prestižní závody

„Zlepšilo se zázemí pro divá-ky i závodníky, kteří mají nové depo, a pořadatelé získa-
li novou administrativní budovu. Areál má vynikající úroveň, což je vidět i na závodech, které jsou každoročně velmi kladně hodnoceny jak závodníky, tak lidmi z automotoklubů," zdůraznil starosta.

Dlouholeté zkušenosti a zároveň stovky hodin práce členů Automotoklubu Pacov dávají pacovské trati punc ideál-ního přírodního závodiště. 
To navíc se i zlepšením podmínek samotné trati, která je rychlá, s přírodními skoky 
s hlinitým podkladem, dlouhá téměř dva tisíce metrů, přímo nabízí pořádání vyšších závodů, a tím i zvýšení cestovního ruchu.

„Nedělní závod je pro nás každoročně velkou sportovní událostí. Jedná se o akci, které se účastní zhruba šest tisíc lidí. Do Pacova se sjede čes-
ká motokrosová elita. Bude to báječná show, která pro město znamená příliv nových návštěvníků. Ti krom toho, že si koupí vstupenku na motokros, tak se jich u nás řada ubytuje či nakoupí v obchodech. Pro nás to má jednoznačně pozitivní vliv," pochvaloval si starosta Vlček, který se osobně na závody velmi těší. „Je to tradice, že je už několik let zahajuji, takže si je opět nenechám ujít," řekl starosta Vlček. Motokrosové závody začínají na Propadu v neděli v 11.45.