V Pacově už zřejmě znají starostu i místostarostu, v Kamenici nad Lipou by mělo být jasno dnes.

V Pacově vyhrálo komunální volby s přehledem Sdružení pro rozvoj a prosperitu Pacova, jehož lídrem je současný starosta Lukáš Vlček.

Pacov: Dominují nezávislá sdružení

„S výsledkem komunálních voleb jsem spokojený. Výsledky v Pacově opět ukázaly dominanci nezávislých sdružení, která mají v zastupitelstvu jedenáct mandátů z patnácti. Mě osobně velmi zavazuje fakt, že mi téměř 72 procent lidí, kteří přišli k volbám, dalo hlas," komentoval Lukáš Vlček.

Aktuálně probíhají ve městě pod Stražištěm povolební jednání, především o budoucím složení rady města. Kandidátem na starostu je Lukáš Vlček a na místostarostu Tomáš Kocour.

„Osobně budu i nadále prosazovat pestřejší složení rady města, tedy skladbu ze tří sdružení. Každopádně budu i nadále prosazovat jednání o řešení problémů či dalších budoucích prioritách města skrze všechny subjekty, zastoupené v zastupitelstvu města Pacova. Tedy nedovolím si někoho odsunout na periferii," dodal starosta.

Jak už bylo zmíněno, ve středu by se mělo ukázat, kdo v Kamenici nad Lipou usedne do křesla starosty a místostarosty.

Jak uvedl Ivan Pfaur, současný starosta města a zároveň lídr kandidátky uskupení SNK Kamenice-Vaše volba, které kamenické komunální volby s 31,05 procenty hlasů vyhrálo, v úterý večer se uskutečnilo společné jednání právě SNK Kamenice-Vaše volba s druhou ČSSD o možné koalici.

„V Kamenici je zvykem, že post starosty získá vítězné uskupení. Tak by to mělo být i v tomto případě," podotkl Pfaur.

Kamenice: Navážou na spolupráci?

Jaromír Pařík, současný místostarosta města a zároveň lídr kamenické ČSSD, vyjádřil mírné zklamání strany z výsledků voleb, jelikož ČSSD obsadí v kamenickém zastupitelstvu o jeden mandát méně, místo současných pěti mandátů čtyři. „Ale i přesto jsme spokojení," dodal Pařík.

Podle něj je jednání mezi SNK Kamenice-Vaše volba a ČSSD prioritní. „Jsem přesvědčen, že se o koalici dokážeme dohodnout a že tak navážeme na naši spolupráci z uplynulého volebního období," uvedl Pařík.