Nejvýznamnějším pacovským rodákem byl básník Antonín Sova. Narodil se 26. února 1868 do rodiny učitele, která tehdy žila na tamním zámku. Mezi Sovova nejznámější díla patří například básnický portrét Z mého kraje, ve kterém se odkazuje právě na život zde.

V Pacově se odehrál sportovní malér. Filip Neugebauer nemohl na trať, neměl na čem.
Neodstartoval, protože neměl motorku. Maléry potkaly i sportovní hvězdy

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkBásníka dnes připomíná například Park Antonína Sovy, který se nachází u silnice z Pacova směrem na Lukavec. Roku 1934 v něm byl vztyčen kamenný pomník, ve kterém je uložena urna s básníkovým popelem. Nápis na desce zní „Kruh se uzavírá“.

Pacov
- starosta: Tomáš Kocour
- místostarosta: Lukáš Vlček
- počet obyvatel: zhruba 4 700
- místní části: Jetřichovec, Velká Rovná, Bedřichov, Roučkovice a Zhoř

Jeho odkaz ale nese i zdejší městské muzeum, které je po něm také pojmenováno. Nachází se v prostorách pacovského zámku a návštěvníci zde mohou mimo jiné najít síň básníka Antonína Sovy s jeho literární pozůstalostí.

Pacov ale proslavil i motokros. První mezinárodní závody se tady jely v roce 1906. V sedmdesátých letech pak vznikla trať, kde se tradiční závody rallye motocyklů pod názvem Pacovský okruh pořádají dodnes.

Ve městě se nachází také synagoga, která stojí uvnitř domovního bloku mezi Hronovou ulicí a náměstím Svobody, a židovský hřbitov v Myslíkově ulici. Budova synagogy je nyní ve vlastnictví neziskové organizace Tikkun Pacov, která usiluje o její zrenovování a dlouhodobé využívání k osvětovým a kulturním účelům. Hřbitov je součástí městské památkové zóny Pacov.