Naváží tak na již zavedenou tradici, kdy si návštěvníci Ma-sarykova náměstí v Pelhři-mově během silvestrovského dne pravidelně v každou celou hodinu připíjejí na jednotlivá časová pásma, kde k přechodu do nového roku buď už došlo, anebo dojde. Silvestrovská oslava na pelhřimovském náměstí začíná už v 11 hodin dopoledne, kdy se nový rok překlopí na tichomořském atolu Tokelau.

„Chvilku před tím, než udeří celá hodina, vyzveme lidi, kteří se budou pohybovat po náměstí, aby si ve stánku 
U stromečku zakoupili skleničku šampaňského. Příchod celé hodiny pak všichni společně odpočítáme, přiťukneme si a popřejeme krásný
nový rok," popsal, jak bude vypadat hned čtrnáct novoročních přípitků na Masarykově náměstí v Pelhřimově, jeden z organizátorů akce Jan Piller.

K příjemné atmosféře dopomůže pelhřimovská Parta Amatérských Muzikantů. „Od 19 hodin až do půlnoci bude oslavence bavit skupina PAM. Je to klasická zábavová kapela, takže jejich repertoár tvoří takzvaná všehochuť," řekl Jan Piller.

Dodal také, že přípitky v různých koutech světa si od 19 hodin bude kapela koordinovat sama. „Po půlnoci, až se náměstí trochu zklidní, se všichni vrátíme ke stromečku, pustíme si nějakou hudbu a budeme si užívat příchod nového roku," nastínil, jak bude vypadat volná zábava po půlnoci Piller.

Návštěvníci koncertů na náměstí měli během letošní zimní sezony celkem štěstí na pěkné počasí, tedy alespoň, co se teplot týče. Na dnešní a zároveň poslední akci U stromečku v tomto roce by už ale mělo trochu přituhnout.

Organizátoři akce Silvestr na náměstí jsou ale připraveni na všechno. „Návštěvníci akce budou mít k dispozici vytápěný stan o velikosti pět krát deset metrů, ve kterém bude umístěno několik lavic a stolů. Další možnost k zahřátí budou mít lidé u teplometů, kterých bude na náměstí hned několik," řekl Piller.

Žádná silvestrovská oslava se ale nemůže obejít bez pořádného jídla. I toho bude na pelhřimovském náměstí dostatek. „Kromě dobrého pití si budou moci oslavenci pochutnat i na výborném jídle, které zajišťuje Dubacatering. Na výběr bude dršťková polévka, párek v rohlíku nebo bramboráčky," vyjmenoval Piller.

Silvestr na náměstí však nebude poslední možností k setkání U stromečku. Pořadatelé plánují ještě jednu akci. „Když jsme v pátek 27. listopadu uspořádali na Masarykově náměstí v Pelhřimově akci s názvem První svařák a zahájili tak zimní šňůru koncertů pod širým nebem, zakončit bychom tuto sezonu chtěli ve stejném duchu. V sobotu 2. ledna jsou tedy všichni zváni na Poslední svařák ke stromečku," ukončil Piller.

Časy přípitků

11.00 Tokelau
12.00 Nový Zéland
13.00 Marshallovy ostrovy
14.00 Sydney
15.00 Brisbane
16.00 Tokiyo
17.00 Hongkong
18.00 Bangkok
19.00 Alma Ata
20.00 Islámábád
21.00 Dubaj
22.00 Moskva
23.00 Helsinky
00.00 Pelhřimov, U stromečku