Podle toho se také budou řídit. Stánek U Stromečku je místem, kde se bude připíjet na Nový rok v různých koutech světa. V 11 hodin dopoledne začnou oslavou příchodu nového roku v Tokelau, jak se jmenuje skupina tří tropických korálových atolů v jižním Tichém oceánu. V každou další celou pokračuje další místo, Nový Zéland, Marshallovy ostrovy, Sydney, Brisbane, Tokyo, Hongkong, Bangkok, Alma Ata, Islámábád, Dubaj, Moskva, Helsinky a nakonec přesně o půlnoci v Pelhřimově U Stromečku.

„Pro návštěvníky bude připraven party stan, teplomety, hrát bude reprodukovaná hudba a kromě dobrého pití si tu pochutnají i na výborném jídle, které zajišťuje Dubacatering," popsal, co se na náměstí chystá, jeden z organizátorů Jiří Brabec. Jídelníček bude k nahlédnutí na stránkách www.ustromecku.cz nebo na facebookovém profilu stánku U Stromečku.

Silvestr se takto na náměstí koná už potřetí. Loni se U Stromečku podle pořadatelů přes den vystřídaly desítky lidí, kolem půlnoci jich tam bylo asi půl druhé stovky.

Kromě náměstí se bude Silvestr v Pelhřimově slavit také například ve Staré Tiskárně, ve Sklepě anebo v čajovně Utopia.

U Stromečku: Oslava nového roku v různých částech světa

12:00 Nový Zéland

13:00 Marshallovy ostrovy

14:00 Sydney

15:00 Brisbane

16:00 Tokyo

17:00 Hongkong

18:00 Bangkok

19:00 Alma Ata

20:00 Islámábád

21.00 Dubaj

22:00 Moskva

23:00 Helsinky

00:00 Pelhřimov – U Stromečku