K návštěvníkům po oba dny patřil i autor jejího návrhu – architekt Martin Franěk.

Jaké byly vaše dojmy?
Zatímco první den bylo mírně zamračeno a návštěvnost byla tím pádem menší, v neděli nebylo možné, díky modré obloze, na věž skoro vystoupit. Odhadem za víkend vystoupalo nahoru kolem 500 lidí. Když uvážíme, že se vše rozhlásilo teprve v pátek, je to úctyhodné číslo.

Jak hodnotíte samotnou realizaci rozhledny? Šlo všechno tak, jak mělo?
Musím zaklepat na pomyslné dřevo – je s podivem, jak relativně snadno, navzdory své složitosti, realizace proběhla. Pokud se vyskytly nějaké problémy, jednalo se spíše o potíže vzniklé nepředvídatelnými skutečnostmi, které se bohužel projevily až během výstavby. Jednalo se například o větší nepravidelnost věže, kvalitu zdiva v jejím jádře a podobně. Největším úskalím nakonec nebyla konstrukce jako taková, ale počasí, které bránilo stavbařům ve vlastní montáži a závěrečným povrchovým úpravám.

Dostávají se k vám ohlasy lidí na rozhlednu?
O víkendu jsem nešel na hrad kvůli rozhledně jako takové, ale abych využil anonymity a poslechl si reakce lidí. Ty, které jsem zachytil, negativní nebyly. Tím netvrdím, že všichni jsou se stavbou ztotožněni. Například na sociálních sítích naleznete i negativní stanoviska. V celkovém součtu si však myslím, že převažují hlavně kladné ohlasy, což mě nesmírně těší.